„Zostaw dzieciaka w spokoju” – fani tenisa reagują na „wyczerpujące” porównania Carlosa Alcaraza i Big 3 autorstwa byłego trenera Dominica Thiema

Były trener Dominica Theima, Gunter Bresnik, spotkał się z krytyką ze strony kilku fanów tenisa za porównanie Carlosa Alcaraz do Wielkiej Trójki i przekonanie, że ten drugi jest lepszy, gdy byli na szczycie.

W rozmowie z kleinezeitung.at Bresnik został zapytany, czy Rafael Nadal będzie stanowił zagrożenie dla numeru 1 na świecie, kiedy wróci do gry. Zgodził się i wyraził opinię, że poziom obecnego mistrza US Open i Wimbledonu nie był tak wysoki jak Wielkiej Trójki, kiedy byli u szczytu kariery.

The Tennis Letter udostępnił fragment wywiadu na Twitterze i zacytował Guntera Bresnika.

„Gunter Bresnik, były trener Thiema, mówi, że poziom Carlosa Alcaraza nie jest tak wysoki jak Federer, Nadal, Djokovic, Murray:„ Nadal jestem przekonany, że Roger, Rafa, Novak i być może Murray grali lepiej niż Alcaraz robi to dzisiaj ”- udostępnił The Tennis Letter.

Fani tenisa zabrali się na Twittera, aby wyrazić swoje niezadowolenie z powodu ciągłego porównywania Hiszpana do Rogera Federera , Rafaela Nadala, Novaka Djokovica i Andy’ego Murraya.

Jeden z fanów zwrócił uwagę, że 20-latek dopiero zaczynał i nie powinien być poddawany nieuzasadnionym porównaniom do byłych mistrzów.

„Jest tylko dzieckiem i będzie tylko lepiej… Porównania są w tym momencie po prostu wyczerpujące. Zostaw dzieciaka w spokoju” – napisał fan na Twitterze.

Inny fan zakwestionował autorytet byłego trenera w tej sprawie i napisał:

„Nie masz komórek mózgowych, wypowiadając to stwierdzenie @carlosalcaraz będzie nadal udowadniał, że wszyscy głupcy się mylicie”.

Oto kilka innych reakcji:

Carlos Alcaraz kontynuuje zwycięską passę, ale Hiszpania odpada z Pucharu Hopmana 2023

Carlos Alcaraz w akcji na Wimbledonie 2023

Po doniosłym zwycięstwie nad Novakiem Djokoviciem w finale Wimbledonu 2023 Carlos Alcaraz wkroczył na ceglane korty Pucharu Hopmana 2023 dla drużyny Hiszpanii.

Dwukrotny mistrz Wielkiego Szlema rozpoczął swoją kampanię przeciwko belgijskiemu Davidowi Goffinowi. Alcaraz przegrał pierwszego seta po niepewnym początku, gdyż jego przeciwnik dwukrotnie przełamał serwis. Jednak walczył i wygrał drugiego seta, przenosząc mecz do decydującego seta. Walcząc z doświadczonym graczem, takim jak Goffin, Alcaraz ostatecznie zamknął mecz na swoją korzyść 4-6, 6-4, (10-8).

Wcześniej Belgijka Elise Mertens pokonała Hiszpankę Rebekę Masarovą 7:6(3), 2:6, (10-5), zanim hiszpański duet przegrał mecz w grze mieszanej z Mertensem i Goffinem. Masarova zastąpił Paulę Badosę po wycofaniu się tej ostatniej z powodu kontuzji.

W meczu z Chorwacją wyniki były dość podobne dla Hiszpanii, gdzie Masarova przegrała pojedynek z Donną Vekic i Alcarazem, pokonując Bornę Coric. Chorwacka para wygrała starcie w deblu mieszanym i wyeliminowała Hiszpanię.

Z dwoma kolejnymi zwycięstwami po triumfie w Wimbledonie, Alcaraz zarejestrował imponujący rekord 47-4 zwycięstw i porażek w tym sezonie.