„Nauczyłem się nowej zasady” – Tracy Austin powraca do kontrowersyjnego wezwania w meczu Frances Tiafoe-Milos Raonic Raonic Canadian Open; chwali „genialnego” sędziego

Tracy Austin niedawno powrócił do kontrowersyjnego wezwania, które padło podczas starcia pierwszej rundy między Frances Tiafoe i Milosem Raonicem podczas Canadian Open 2023. Austin pochwalił także sędziego głównego za jego bystry osąd i podjęcie właściwej decyzji podczas meczu.

Raonic pokonał Tiafoe 6-7(12), 7-6(4), 6-3 i zapewnił sobie miejsce w drugiej rundzie, w której zmierzy się z Taro Danielem. W trakcie meczu Amerykanin znalazł się na przewadze setowej, prowadząc w dogrywce 13/12.

Zdeterminowany, aby wykorzystać okazję, szybko rzucił się w kierunku siatki z linii bazowej, aby odzyskać strzał, który został odbity od linki siatki. Frances Tiafoe wykonała idealnie ustawione pod kątem zwycięzcę dośrodkowania. Jednak pęd Tiafoe przeniósł go do siatki, zanim piłka zdążyła odbić się dwukrotnie.

Początkowo sędzia główny, Fergus Murphy, wezwał Tiafoe za dotknięcie siatki. Jednak szybko poprawił swoją decyzję, gdy zdał sobie sprawę, że Amerykanin faktycznie dotknął siatki poza słupkiem do gry w singla. W rezultacie punkt został słusznie przyznany Frances Tiafoe.

Dwukrotna mistrzyni Wielkiego Szlema, Tracy Austin, niedawno zabrała głos w mediach społecznościowych i stwierdziła, że ​​wiele osób nauczyło się nowej zasady po meczu Tiafoe-Raonic. Pochwaliła wyjątkowe umiejętności sędziowania Murphy’ego, który pewnie i zdecydowanie odwrócił pierwszą decyzję.

„NIE! Myślę, że większość z nas nauczyła się nowej zasady. Genialne sędziowanie. Zmieniono początkowe wezwanie ze spokojem/autorytetem. Wyprowadzono przełożonego, aby potwierdzić sytuację. #NBO23” — napisał Austin na Twitterze.

Milos Raonic zmierzy się z Taro Danielem w drugiej rundzie Canadian Open 2023

Milos Raonic na Canadian Open 2023

Milos Raonic zmierzy się z kwalifikatorem Taro Danielem w drugiej rundzie Canadian Open 2023 w środę, 9 sierpnia.

Po raz pierwszy od 2019 roku Raonic zmierzył się z numerem 10 na świecie, Frances Tiafoe , w rundzie otwarcia. Mecz rozpoczął się od szybkiego przełamania serwu przez Tiafoe, dzięki czemu w pierwszym secie wyszedł na prowadzenie 2:0. Jednak Raonic dokonał wspaniałego powrotu.

W kolejnym tie-breaku obaj gracze mieli kilka okazji do wygrania seta, ale to Tiafoe ostatecznie zwyciężył w swoim piątym secie. O drugim secie również zadecydował tie-break, w którym Milos Raonic wygrał i wyrównał wynik.

W początkowej fazie trzeciego seta Kanadyjczykowi udało się przełamać serwis rywala, dając mu wygodne prowadzenie 3:0. Utrzymał swoją przewagę przez cały mecz, ostatecznie zapewniając zwycięstwo w powrocie.

Tymczasem Taro Daniel zapewnił sobie miejsce w turnieju głównym, pokonując Dane Sweeny i Corentina Mouteta. Następnie w swoim otwierającym meczu zmierzył się z numerem 30 na świecie, Adrianem Mannarino. Pomimo bycia w tyle, Japończycy zanotowali niezwykły powrót, a nawet uratowali seta, ostatecznie wygrywając pierwszego seta w tie-breaku.

Daniel początkowo prowadził 4-2 w drugim secie, jednak Mannarino wygrał kilka kolejnych partii, wyrównując wynik. Niezrażony, kwalifikator, przystąpił do zabezpieczenia kolejnych dwóch gier, ostatecznie wychodząc zwycięsko z wynikiem 7-6(5), 6-4.

Milos Raonic ma obecnie przewagę 2:0 nad Taro Danielem w ich bezpośrednich pojedynkach. Ich ostatnie spotkanie miało miejsce na Delray Beach Open 2018, gdzie Raonic zwyciężył w dwóch setach.