Statystyki graczy i wyniki meczów LA Clippers vs Houston Rockets 6 marca 2024 r

Wydawało się, że LA Clippers pozostaną niepokonani i wygrają sezonową serię przeciwko Houston Rockets , kiedy spotkają się ponownie w środę. Los Angeles, które 17 listopada wygrało 106:100, miało w tym sezonie spotkać się z Houston tylko trzykrotnie. Zwycięstwo uniemożliwi Rockets pokonanie deficytu 2:0.

Jednakże Rockets grali dobrze w ostatnich dwóch meczach, co sprawi, że Clippers będą mieli trudne zadanie. Houston właśnie pokonało w sobotę Phoenix Suns , a we wtorek rozbiło San Antonio Spurs. Będą mieli nadzieję przedłużyć passę zwycięstw przeciwko Los Angeles.

Houston objęło prowadzenie 27-19 po pierwszych 12 minutach meczu po wyrównanym ataku prowadzonym przez Alperena Senguna. Po pierwszej kwarcie wielki zawodnik miał już sześć punktów, osiem zbiórek i trzy asysty.

James Harden podprowadził Clippers na odległość uderzenia z ośmioma punktami. Zawodnicy Los Angeles zdobyli łącznie zaledwie sześć punktów, a Kawhi Leonard i Paul George zaliczyli łącznie 2 z 6 prób z gry.

Sengun kontynuował wszechstronną grę aż do drugiej kwarty. Po 24 minutach miał już dziewięć punktów, 13 zbiórek i sześć asyst. Ławka Houston Rockets ożyła, aby go wspierać. Cam Whitmore, Aaron Holiday i Amen Thompson łącznie zdobyli 22 punkty i wyszli na prowadzenie 57-44 do przerwy.

Kawhi Leonard również dał o sobie znać po obu stronach parkietu. Rozgrywający LA Clippers grali całkiem nieźle, ale ławka rezerwowych została przytłoczona przez drugich zawodników Houston.