Kendrick Perkins woła Joe Mazzullę histerycznym stwierdzeniem: „Ptak zacznie latać do tyłu”

Kendrick Perkins wygłosił zabawne oświadczenie po niewielkiej porażce Boston Celtics z Denver Nuggets na stadionie TD Garden. Chociaż porażka 100-102 nie za bardzo zmartwiła C, Perkins nie był w nastroju do ustąpienia, gdy ostro skrytykował głównego trenera Bostonu, Joe Mazzullę.

Jayson Tatum i Celtics mieli passę 27 zwycięstw u siebie, kiedy w piątek zabrali głos przeciwko obrońcom tytułu. Tatum miał szansę na wymuszenie dogrywki, ale nie trafił w celny strzał z wyskoku na sygnalizator i Nuggets wymknęli się z dwupunktowego zwycięstwa.

Perkins stwierdził, że Mazzulla mógł rozegrać lepszą grę i był zaskoczony strategią głównego trenera, mówiąc:

„Jeśli weźmiesz mózg [Joe Mazzulli] i umieścisz go w ptaku, ptak zacznie latać do tyłu”.

Na 4,9 sekundy przed końcem meczu Boston prowadził 102-100. Tatum, którego pilnował Kentavious Caldwell-Pope, otrzymał podanie od Derricka White’a. 4x All-Star został zniweczony przez świetną obronę i został zmuszony do oddania nierównego strzału, który odbił się od obręczy.

Chociaż frustracja byłego zawodnika Celtics jest zrozumiała, Kendrick Perkins będzie musiał także zdać sobie sprawę, że stratę można postrzegać jako aberrację, biorąc pod uwagę, jak klinicznie wyglądała drużyna przez cały sezon.

Kendrick Perkins wcześniej przypieczętował Celtics po ich słabym meczu z Milwaukee Bucks

Na początku tego miesiąca Milwaukee Bucks rozwalili Boston Celtics 135:102, a Kendrick Perkins nie był zadowolony. Nie przebierał w słowach, gdy uderzył w bok i Mazzullę za to, że w pewnym momencie Bucks tracili 40 punktów.

„Cholera, Bucks zmusili Joe i Celtics do wystukania całej drugiej połowy meczu transmitowanego przez telewizję ogólnokrajową?!!! To nie może być życie”

Celtics grali według harmonogramu wieczornego jeden po drugim i po zwycięstwie w końcówce meczu z Minnesota Timberwolves poprawili swój rekord zwycięstw na stadionie TD Garden. Dzięki gigantycznej 45-punktowej akcji Tatuma Celtics pokonali dwucyfrowy deficyt i wygrali 127-120. Jednak poziom energii został wyczerpany i Mazzula zdecydował się dać odpocząć swoim starterom po pierwszej połowie.

Następnie Celtics grają z Houston Rockets, po czym następuje potyczka z Dallas Mavericks i kończą trzymeczową podróż wyjazdową przerwą w Kaseya Center na mecz z Miami Heat. Zespół był w tym sezonie potęgą i nadal jest stroną do pokonania pomimo porażki z Nuggetsami.

Tylko czas pokaże, czy uda im się przegrupować przeciwko Rockets. Jeśli nie, z pewnością będzie więcej fajerwerków, dzięki uprzejmości Kendricka Perkinsa.