Karolina Pliskova żartobliwie twierdzi, że po dyskwalifikacji Mikaela Ymera z Lyon Open, ma doskonałe umiejętności sędziowskie w uderzaniu w krzesło

Karolina Pliskova niedawno zareagowała na dyskwalifikację Mikaela Ymera podczas Lyon Open po tym, jak w złości uderzył w krzesło sędziowskie w związku z kontrowersyjnym incydentem wywołania linii.

W środę, 24 maja, Ymer zmierzył się z dziką kartą Arthurem Filsem w drugiej rundzie turnieju ATP 250. W pierwszym secie Szwed prowadził 4:3. Udało mu się odeprzeć trzy punkty przerwania w dziewiątej grze, ale nie był w stanie zamknąć seta w kolejnej grze, nie udało mu się przekonwertować seta.

W 11. grze Fils uderzył w powrót, który wylądował blisko linii i został wykluczony, co zostało zakwestionowane przez Ymera . Jednak pomimo żarliwych próśb Szweda, sędzia główny odmówił opuszczenia swojego miejsca i zbadania znaku na korcie.

„Wczoraj trafiłem serwis przeciwko Gasquetowi, przeszedł na drugą stronę i nadal mógł poprosić o sprawdzenie znaku. Uderzyłem tę piłkę, a ty mówisz mi, że nawet nie zejdziesz na dół i nie sprawdzisz? – powiedział Ymer.

„Nigdy nie byłem świadkiem, aby sędzia powiedział: nie zejdę na dół i nie sprawdzę znaku. To się nie zdarza – dodał.

Ymer został ostatecznie złamany w tej samej grze, pozostawiając Szweda wściekłego. Wyładował swój gniew, wielokrotnie uderzając rakietą w krzesło sędziowskie, powodując zauważalne uszkodzenie krzesła.

Reakcja Ymera sprowadziła na kort opiekuna turnieju i skutkowała natychmiastową dyskwalifikacją Szweda z turnieju.

Komentując nagranie z incydentu, Karolina Pliskova nawiązała do swojego podobnego doświadczenia i żartobliwie stwierdziła, że ​​była lepsza w uderzaniu w krzesło sędziowskie w złości.

„Byłam lepsza” – skomentowała Pliskova na Instagramie, po czym pojawił się emoji ze śmiechem.

Karolina Pliskova ze złości rozwaliła krzesło sędziowskie podczas Italian Open 2018

Karolina Pliskova ze złości roztrzaskała krzesło sędziowskie podczas Italian Open 2018

Karolina Pliskova pokonała Marię Sakkari w drugiej rundzie Italian Open 2018. Ówczesny numer 5 na świecie wygrał pierwszego seta 6:3, zanim Sakkari odbił się i wyrównał wyniki w drugim.

W decydującym secie, gdy Pliskova serwowała przy stanie 5:5, 40:40, jej uderzenie znad głowy zostało uznane przez sędziego liniowego za szeroko, mimo że wydawało się, że otarł się o linię. Ponieważ ani sędzia główny, ani sędzia liniowy nie mogli zlokalizować znaku piłki, pierwotne wezwanie zostało utrzymane pomimo sprzeciwu byłego nr 1 na świecie.

Została złamana w tej samej grze, co doprowadziło Sakkari do zwycięstwa 3-6, 6-3, 7-5 po udanym serwowaniu meczu.

Po wymianie uścisków dłoni przy siatce Karolina Pliskova kilkakrotnie uderzyła rakietą w krzesło sędziowskie, pozostawiając dużą dziurę w boku krzesła.

Karolina Pliskova otrzymała czterocyfrową grzywnę za swoje zachowanie. Zobowiązała się też, że taką samą kwotę przekaże na cele charytatywne.