„John McEnroe powiedział tenisowi, że to nie może być poważne, od tamtej pory było niepoważne” – fani rozbawieni, gdy „Cotton Eye Joe” zakłóca SF Igi Świątek-Jessiki Peguli

Podczas półfinałowego starcia Jessiki Peguli i Igi Świątek podczas turnieju Canadian Open 2023 doszło do dziwnego momentu, gdy w trakcie wiecu z głośników popłynęła słynna piosenka country „Cotton Eye Joe”. Incydent wywołał rozbawione reakcje fanów tenisa.

Pegula dobrze rozpoczęła mecz, wygrywając pierwszego seta 6:2. Pomimo możliwości serwowania meczu przy stanie 5:4 w drugiej, Amerykanka nie była w stanie odnieść zwycięstwa w setach prostych, ponieważ Świątek wymusiła tie-break, który następnie wygrała. Przegrywając 2:4 w ostatnim secie, Pegula wykazał się imponującą odpornością, zdobywając 16 z ostatnich 19 punktów i wygrywając 6:2, 6:7(4), 6:4.

Emocjonujące starcie przybrało dziwaczny obrót, gdy Świątek serwował przy stanie 3:4 w kluczowym dogrywce w drugim secie. Podczas gdy para walczyła w porywającej wymianie, głośniki nagle zawyły „Cotton Eye Joe”, zaskakując obu graczy i zmuszając sędziego głównego do wezwania do powtórzenia punktu.

Nieoczekiwane zakłócenie nie pozostawiło wrażenia na obu graczach i wywołało zszokowane reakcje widzów. Komentatorzy również nie mogli uwierzyć w zaskakujący incydent.

„Och, wow! Właśnie leciał „Cotton Eye Joe”, w połowie wiecu. Czy jesteśmy w Teksasie? – powiedział komentator.

Fani tenisa nie mogli ukryć swojego rozbawienia wpadką DJ-a. Jeden z fanów żartował, że sport stracił na powadze po słynnym wybuchu Johna McEnroe na Mistrzostwach Wimbledonu w 1981 roku.

„John McEnroe powiedział tenisowi, że to nie może być poważne i od tamtej pory jest niepoważne” – napisał fan na Twitterze.

Zrzut ekranu z Twittera

Inni fani naśmiewali się z reakcji publiczności na zaskakującą przerwę.

„Przerażone krzyki tłumu to komedia z najwyższej półki” — skomentował fan.

„Słyszalne westchnienia tłumu, o którym można by pomyśleć, że ktoś został zamordowany w tłumie” – wtrącił się inny fan.

Oto kilka innych reakcji fanów:

Wpisz podpis

„Po prostu pomyślałem, że to było zabawne” — Jessica Pegula w programie „Cotton Eye Joe” przerywa jej mecz Canadian Open SF przeciwko Idze Świątek

Jessica Pegula

Jessica Pegula awansowała do trzeciego finału WTA 1000 w swojej karierze po pokonaniu Igi Świątek w półfinale Canadian Open 2023. Po wygranej 0:4 z Polką w 2022 roku Amerykanka zapewniła sobie drugie w tym sezonie zwycięstwo nad wicemistrzynią świata.

Po zwycięstwie Pegula dostrzegła zabawną stronę „Cotton Eye Joe”, która zakłóciła jej starcie ze Świątkiem. Amerykanka wyraziła niedowierzanie w zaistniałej sytuacji i żartowała z szokującego wyboru piosenki.

„Po prostu pomyślałem, że to zabawne. Nigdy mi się to nie zdarzyło, nie mówiąc już o „Cotton-Eye Joe”. Zastanawiałem się, czy to naprawdę dzieje się właśnie teraz? Ze wszystkich piosenek. To było po prostu, jak, co się dzieje? – powiedziała Jessica Pegula w swoim wywiadzie po meczu.

Jessica Pegula czeka teraz na zwycięzcę półfinałowego starcia pomiędzy Eleną Rybakiną a Ludmiłą Samsonową. Podczas gdy duet miał zablokować rogi w sobotę, 12 sierpnia, ich starcie zostało przełożone na niedzielę z powodu deszczu w Montrealu.