Joel Embiid mówi o braku zaangażowania w późnym meczu Celtics

Paranoja zaczyna szukać miejsca dla Philadelphia 76ers, którzy zmarnowali swoją szansę na zarezerwowanie sobie miejsca w finale Konferencji Wschodniej. Celtics wygrali szósty mecz z serii po zdobyciu 24 punktów w czwartej kwarcie, podczas gdy 76ers zdobyli tylko 13, Celtics wygrali 11 punktami. MVP NBA nie był zadowolony z zakończenia meczu:

Embidd powiedział później w prasie:

„Myślę, że złożyły się na to trzy rzeczy: spudłowaliśmy otwarte strzały” – powiedział Embiid. „Nie my je zrobiliśmy. Przestaliśmy ruszać się z piłką. I nie sądzę, żebym dotknął piłki w ostatnich czterech minutach”

Rivers powiedział, że na konferencji prasowej zabrakło zaufania:

„Po prostu nie sądziłem, że graliśmy dziś wieczorem z wielkim zaufaniem”. Myślałem, że wszyscy nasi chłopcy chcieli wygrać. Grają w ten sposób i czasami myślę, że ci to przeszkadza. A myślałem, że to się stało tej nocy.

James Harden nie zgodził się ze swoim trenerem:

„Było trochę zaufania. Po prostu nie strzelaliśmy”, który zakończył z 13 punktami po rzutach 4 na 16 (0 na 6 przy trójkach) wraz z dziewięcioma asystami, siedmioma zbiórkami, trzema przechwytami, jednym blokiem i pięcioma stratami. „Na przykład, jeśli oddamy kilka strzałów, świętujemy i to jest inna gra w piłkę.

Embidd zdobył sześć punktów w czwartej kwarcie, podczas gdy jego kolega z zespołu Tyrese Maxey zdobył pozostałe pięć. Philly zdobył 0/8 w rzutach za trzy punkty w ostatnich trzech minutach i 5/20 rzutów z gry, co pozwoliło Celtics odnieść zwycięstwo. Celtics osiągnęli wynik 5/9, strzelając trzy w czwartej i osiągnęli cel, gdy ich życie było zagrożone. Wszystko po to, aby zagrać w grze siódmej.

Doc Rivers boi się, że historia się powtórzy:

Biedny Doc Rivers był odpowiedzialny za trzy powroty w play-offach 3-1 w historii NBA, co zdarzyło się tylko 13 razy. W tym roku tak nie jest, na szczęście dla Doca, ale przegrana 3-2 nie byłaby dużo lepsza. Tłum będzie dziki w Philly w siódmym meczu.

Fani sportu z Filadelfii nie mają reputacji najmilszych dusz. Doc Rivers może potrzebować policyjnej eskorty, jeśli wyjdą do półfinału. Po zrezygnowaniu z dużego kapitału, aby sprowadzić Jamesa Hardena, 76ers weszli all-in na swój pierwszy ring od 1983 roku. To zbyt długo jak na jedną z czołowych franczyz NBA.