Aktualizacja kontuzji Jimmy’ego Butlera: najnowsze informacje na temat statusu gwiazdy Miami Heat przed meczem z Nets

Jimmy Butler i Miami Heat to jedne z wielu drużyn biorących udział w obchodach Dnia Martina Luthera Kinga. Wygląda jednak na to, że napastnik All-Star nie wystąpi w akcji.

O 19:30 Heat zmierzą się z Brooklyn Nets. czasu wschodniego, ale będzie pozbawiony usług swojego najlepszego gracza. Butler miał jak dotąd problemy z utrzymaniem się w składzie i tak będzie w poniedziałek. Zbliżamy się do połowy harmonogramu, a on wystąpił zaledwie w 24 meczach.

Na boisku Jimmy Butler notuje średnio 21,0 punktów, 5,0 zbiórek i 4,5 asyst.

Aktualizacja dotycząca kontuzji Jimmy’ego Butlera

Według najnowszego raportu dotyczącego kontuzji Jimmy Butler został już wykluczony z poniedziałkowego meczu przeciwko Brooklyn Nets. Zmaga się z kontuzją palca, która wykluczyła go z gry w ostatnich meczach Heat.

Ponieważ Butler nie będzie brał udziału w akcji, opuści osiem meczów z rzędu. Ostatni raz napastnik All-Star znalazł się w składzie 30 grudnia przeciwko Utah Jazz.

Co się stało z Jimmym Butlerem?

Do tej kontuzji doszło w trzeciej kwarcie meczu Heat z Jazzem. Jimmy Butler jechał do kosza, gdzie, próbując minąć Lauri Markkanen, jego noga drgnęła niezdarnie.

Butler pozostał w grze, aby wykonywać rzuty wolne, ale było jasne, że faworyzuje jedną ze swoich stóp. Niedługo potem spalił Krisa Dunna, gdy ten próbował dojechać do obręczy, aby przerwać grę. Butler został następnie osłabiony i widziano, jak trzymał się stopy, siedząc na ławce.

Butler zaliczył tego wieczoru 23 minuty przeciwko Jazzowi i zakończył mecz z ośmioma punktami, dwoma zbiórkami i jedną asystą. Od tamtej pory nie znalazł się w podstawowym składzie.

Kiedy powróci Jimmy Butler?

Na chwilę obecną nie ma ustalonego harmonogramu powrotu Butlera do Heat. To powiedziawszy, ostatnie aktualizacje sugerują, że może wrócić do gry w najbliższej przyszłości.

Po rozegraniu czterech ostatnich meczów u siebie Miami wyrusza na krótki okres w trasę. Po poniedziałkowym meczu z Nets udają się na północ, aby zmierzyć się z Toronto Raptors w nowym składzie.

Butler został wykluczony z tego meczu, ale pojechał z zespołem na wycieczkę. Sugeruje to, że jego powrót może być bliski.

Jak oglądać Heat kontra Nets

Kilka meczów z okazji MLK Day jest emitowanych w ogólnokrajowej telewizji, ale Heat vs. Nets nie jest jednym z nich. Z tego powodu jedynym sposobem na dołączenie do pojedynku jest skorzystanie z lokalnych sieci telewizyjnych lub karnetu ligowego NBA.

Miami przystępuje do tego meczu z piątym miejscem w Konferencji Wschodniej z bilansem 23-16. Jeśli chodzi o Brooklyn, zajmują 10. miejsce z bilansem 16-22.