„Jelena Ostapenko wbiłaby rakietę w tę małą dziewczynkę, gdyby musiała stawić czoła 3 breakpointom” – fani żartują z wymiany Łotwy z dzieciakiem od podawania piłek

Wymiana Jeleny Ostapenko z dzieckiem od podawania piłek podczas Mistrzostw Dubaju w tenisie w 2024 r. wywołała zabawne reakcje fanów tenisa.

W poniedziałek, 19 lutego, dziewiąty rozstawiony Ostapenko zmierzył się z Xiyu Wangiem w pierwszej rundzie turnieju WTA 1000. Łotyszka zaczęła od ataku, starając się dotrzymać kroku mocnemu serwisowi przeciwnika. Wang zdobył sześć asów w dwóch partiach i zapewnił sobie pierwszego seta.

Jednak w drugim secie Ostapenko powrócił do gry. Złamała się dzięki kilku podwójnym błędom Chińczyków. 26-latka utrzymała impet i zakończyła trzeciego seta, wygrywając mecz 5:7, 6:2, 6:3.

W połowie trzeciego seta dzieciak od podawania piłek przypadkowo wpadł na Ostapenko. Łotyszka, znana z agresywnego podejścia i wybryków na korcie, poradziła sobie jednak z sytuacją przyjemnie. Objęła dziewczynę, po czym posłała jej powitalny uśmiech.

Minęło zaledwie kilka dni, odkąd Ostapenko wdał się w kontrowersję z Victorią Azarenką na Qatar Open. Prawdopodobnie sfrustrowana porażką, zamiast prawdziwego uścisku dłoni, zaproponowała Azarence rakietę do dotknięcia. Zachowanie Łotysza nie spodobało się fanom.

To powiedziawszy, wymiana zdań Ostapenko z dzieciakiem od podawania piłek sprawiła, że ​​fani w mediach społecznościowych zamieszczali przezabawne komentarze na temat jej kontrastowego charakteru.

Jeden z fanów zażartował, że Ostapenko „rozbiłaby” rakietę w dziewczynie, gdyby traciła trzy punkty przełamania.

„Wbiłaby rakietą w tę małą dziewczynkę, gdyby musiała stawić czoła 3 uderzeniom, po prostu to wiem” – napisała fanka w X.

Inny fan utrzymywał, że dzieciak od podawania piłek „miał szczęście”, że Ostapenko pozostał dla niej miły.

„Jest bardzo miła dla dzieciaka od podawania piłek. Szczęśliwy dzieciak” – czytamy w tweecie fana.

Oto kilka innych reakcji fanów:

„Myślałam, że jest 5:2” – Jelena Ostapenko przyznaje, że pod koniec meczu straciła rachubę wyniku

Jelena Ostapenko w akcji na Mistrzostwach Dubai Duty Tennis Championships 2024

Jelena Ostapenko przyznała, że ​​pod koniec meczu pierwszej rundy meczu z Xiyu Wangiem na Dubai Tennis Championships straciła rachubę .

Łotyszka podczas wywiadu na korcie powiedziała, że ​​w ostatnim secie myślała o wyniku 5:2, podczas gdy w rzeczywistości było 6:3.

„Myślałem, że wynik to 5:2, a kiedy było 6:3, pomyślałem: «Co się dzieje?»” – powiedział Ostapenko.

Ostapenko utrzymywała, że ​​jest gotowa kontynuować grę po zakończeniu meczu.

„To pierwszy raz w życiu, kiedy błędnie obliczyłem wynik, może od czasów juniorów. Byłam gotowa grać więcej, a mecz już się skończył!” – dodała.

W kolejnej rundzie Jelena Ostapenko zmierzy się z Lulu Sun. Będzie to ich pierwsze spotkanie na trasie. Łotyszka będzie chciała kontynuować swoją niesamowitą passę w 2024 roku, kiedy we wtorek zmierzy się z Sun.