Japan’s Donuts Varrel kwalifikuje się do PUBG Mobile World Championship 2023 Riyadh

Donuts Varrel zwyciężył w PUBG Mobile Showdown 2023: Korea vs Japan, w którym ścierały się najlepsze drużyny z obu krajów. Turniej trwał dwa dni i wzięło w nim udział osiem najlepszych drużyn Pro Series Korea Season 1 oraz osiem innych z Showdown: Japan Qualifier. Zawody składały się łącznie z 12 meczów, z których sześć rozgrywanych było każdego dnia.

Zwycięzca pojedynku, Donuts Varrel, również zajął miejsce w nadchodzącym PUBG Mobile World Invitational 2023. Jest to globalne wydarzenie w połowie sezonu, które ma się odbyć w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej od 11 do 16 lipca. fakt, że tylko jeden japoński skład znalazł się w pierwszej siódemce, podkreśla dominację koreańskich drużyn w tym tytule typu battle royale.

PUBG Mobile Showdown 2023: przegląd Korei i Japonii

Ogólna klasyfikacja Showdown (zdjęcie za pośrednictwem PUBG Mobile)

Donuts Varrel, który wcześniej zwyciężył w japońskich kwalifikacjach, utrzymał dobrą passę i zdobył 109 punktów, dwa obiady z kurczakiem i 61 fragów.

Tymczasem Dplus KIA, wcześniej znany jako Damwon Gaming , miał przeciętny start, ale ostatniego dnia udało mu się zdobyć 64 punkty, co dało im drugie miejsce z łączną liczbą 107 punktów. NS Redforce, inny koreański zespół, awansował o cztery pozycje do zająć trzecie miejsce.

Po obiecującym starcie z dwoma Chicken Dinners i zajęciu drugiego miejsca pierwszego dnia, wyniki ZZ pogorszyły się, w wyniku czego spadły na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Chociaż Duskan Esports, aktualni mistrzowie Korei, wykazali pewne oznaki poprawy drugiego dnia, ich wysiłki nie powiodły się i musieli zadowolić się szóstym miejscem. Dopeness, pomimo zdobycia dwóch Chicken Dinners, znalazł się na 10. miejscu.

Reject Tokyo i Sengoku Gaming, dwie najlepsze japońskie drużyny, walczyły przez cały turniej i musiały zadowolić się rozczarowującymi finiszami. Ten pierwszy uplasował się na ósmym miejscu, a drugi na 12. miejscu. SunSister i Hidden nie zapewnili sobie przyzwoitego miejsca w wydarzeniu.

ZZ Chicken osiągnął najwyższą liczbę zabójstw w turnieju – 24. Tymczasem jego kolega z drużyny Kay był najskuteczniejszym zadawaczem obrażeń, zabierając 4268 PW. Duksan Hoxy był jedynym wyróżniającym się zawodnikiem w swoim zespole. Zadał 4105 PW uszkodzeń i 23 zabójstwa, co czyni go drugim najlepszym fraggerem w konkursie PUBG Mobile.