„To miało dać Anglii coś ekscytującego” – Kiedy 16-letnia Serena Williams nie mogła zmierzyć się z Venus Williams na Wimbledonie

Serena Williams po raz pierwszy wystąpiła na Wimbledonie w 1998 roku, kiedy miała zaledwie 16 lat. Do trzeciej rundy dotarła po wygranych setach z Laurą Golarsą i Mirjaną Lucic.

Tutaj Amerykanka zmierzyła się z Virginią Ruano Pascual, a jej zwycięstwo oznaczałoby starcie w czwartej rundzie z jej siostrą Venus, która była wówczas rozstawiona na siódmym miejscu. Hiszpanka wygrała pierwszego seta 7:5 i prowadziła 4:1 w drugim secie, zanim Serena Williams wycofała się z powodu kontuzji lewej łydki.

Po meczu Williams wyraziła rozczarowanie, że nie może zmierzyć się z siostrą, twierdząc, że oboje byli podekscytowani ponownym spotkaniem ze sobą i że ich spotkanie mogło dać Anglii coś ekscytującego dla odmiany.

„Byliśmy bardzo podekscytowani ponownym zmierzeniem się ze sobą. Miało to dać Anglii coś ekscytującego – powiedział Amerykanin.

Williams powiedziała również, że mogłaby kontynuować mecz, gdyby chciała, ale zdecydowała się tego nie robić, mając na uwadze szerszy obraz.

– Mógłbym kontynuować, gdybym chciał, ale muszę myśleć o przyszłości. Nie chcę zrobić sobie krzywdy z powodu czegoś głupiego i wypaść z gry na dwa miesiące tylko dlatego, że nie przestałem” – powiedział ówczesny nastolatek.

Serena Williams twierdziła również, że spodziewała się zajść na całość na Mistrzostwach Wimbledonu w 1998 roku i widziała siebie jako zwycięzcę turnieju w przyszłości.

„Miałem wszelkie oczekiwania co do tego Wimbledonu. Spodziewałem się, że pójdę na całość. Chyba po prostu nie dam rady w tym roku. W przyszłości zdecydowanie widzę siebie jako jednego z mistrzów” – powiedział Amerykanin.

Serena Williams i Venus Williams mierzyły się ze sobą na Wimbledonie sześć razy

Serena Williams i Venus Williams na Wimbledonie

Serena Williams i Venus Williams mierzyły się ze sobą na Wimbledonie sześć razy, z których pierwszy miał miejsce w półfinale turnieju w 2000 roku. Venus Williams wygrała mecz 6:2, 7:6(3) i awansowała do finału, w którym pokonała Lindsay Davenport.

Kolejne cztery spotkania między dwiema siostrami na korcie trawiastym odbyły się w finale, gdzie Williams triumfowała w 2002, 2003 i 2009 roku, a Venus triumfowała w 2008 roku.

Ostatni mecz Wimbledonu między nimi miał miejsce w czwartej rundzie edycji 2015, kiedy Serena wygrała 6:4, 6:3. Ostatecznie wygrała turniej, pokonując w finale Garbine Muguruza 6:4, 6:4.