„Czy to wszystko, czym jest teraz Naomi Osaka? Mamą?”; „To czterokrotny mistrz Slam” – uroczysta uwaga WTA na temat zwycięstwa japońskiej gwiazdy w Qatar Open 1R denerwuje fanów

Naomi Osaka odnotowała swoje drugie zwycięstwo po powrocie do tenisa w styczniu tego roku. W poniedziałek 12 lutego pokonała Francuzkę Caroline Garcię w pierwszej rundzie Qatar Open 2024.

Było to także pierwsze zwycięstwo Osaki nad rozstawionym przeciwnikiem od czasu powrotu Osaki w styczniu po przerwie w ciąży. W lipcu 2023 roku urodziła Shai, swoją córkę.

Japończycy rozpoczęli sezon od pokonania Tamary Korpatsch w pierwszej rundzie Brisbane International, ale w drugiej przegrali z 16. rozstawioną Karoliną Pliskovą. Kilka dni później wzięła udział w Australian Open, by w pierwszym meczu przegrać z Garcią. Następnie tydzień temu podczas Abu Dhabi Open poniosła kolejną porażkę w pierwszej rundzie z Danielle Collins.

W poniedziałek japońska gwiazda tenisa rozbiła łącznie sześć asów i wykorzystała trzy break pointy, by pokonać Garcię 7:5, 6:4 w godzinę i 29 minut. WTA skontaktowało się z X (dawniej Twitterem) i uczciło zwycięstwo Osaki, nazywając ją „mamą z misją”:

„Mama na misji. @naomiosaka przedarła się do następnej rundy po pokonaniu Garcii w setach 7-5, 6-4” – napisała WTA.

Fani tenisa w programie X poczuli się zirytowani uwagą WTA, ponieważ ich zdaniem podważyła ona osiągnięcia Osaki jako gracza.

„Czy to wszystko, czym teraz jest w WTA? Mama? Nieważne, że jest czterokrotną mistrzynią główną lub byłym numerem 1 na świecie” – napisał fan.

„”mama” . przy okazji, to dla ciebie czterokrotny mistrz w slamie” – napisał inny.

Trzeci fan włączył się i powiedział:

„Nie przesadzajmy z tą sprawą z mamą, tak? kobiety to osoby, które nie mają zdolności i chęci do prokreacji”.

Oto kilka kolejnych reakcji:

„Czuję, że jestem teraz znacznie lepszą zawodniczką” – Naomi Osaka o zemście za porażkę w Australian Open z Caroline Garcia

Naomi Osaka rozmawia z mediami

Dzięki zwycięstwu nad Caroline Garcia w poniedziałek na Qatar Open Naomi Osaka zemściła się za wspomnianą wcześniej porażkę z Francuzką w Australian Open.

Po meczu Osaka rozmyślała o zwycięstwie i stwierdziła, że ​​po rozczarowaniu na Melbourne Slam zyskała większą kontrolę nad swoimi powrotami.

„Szczerze mówiąc, czuję, że jestem teraz znacznie lepszym graczem. Myślę, że w Australii moje wyniki nie były tak dobre i nie czuję, że byłam tak skupiona jak teraz” – powiedziała na oficjalnej stronie WTA.

26-latka wyraziła opinię, że jej bramki zrobiły różnicę w poniedziałkowym meczu z Garcią .

„Myślę, że to zdecydowanie zrobiło różnicę, zwłaszcza przeciwko tak dobremu serwerowi jak ona” – dodała Naomi Osaka.