Czy Stephen Curry gra dziś wieczorem przeciwko Detroit Pistons? Najnowsza aktualizacja 2x MVP (5 stycznia)

Rozgrywający Golden State Warriors Stephen Curry jest wymieniony jako aktywny i będzie dostępny do gry przeciwko Detroit Pistons, gdy Warriors będą chcieli zdobyć powrót na zwycięską passę. Warriors ponieśli dotkliwą porażkę z Denver Nuggets po zwycięstwie w trzech gemach obecnego MVP finałów Nikoli Jokica.

W 35 minut Curry zakończył mecz z 30 punktami, czterema zbiórkami, sześcioma asystami, jednym blokiem i przechwytem, ​​przegrywając 130-127 w czwartek.

Przez większą część meczu Curry gotował, dzięki czemu Golden State w czwartej kwarcie uzyskał niemal nie do zatrzymania 18-punktową przewagę. Denver zebrał się jednak w końcówce i wyrównał, a na 4,1 sekundy przed końcem Curry odwrócił piłkę po nieudanym podaniu. Nie trafił w swoje ostatnie pięć strzałów, przygotowując się na desperacki atak Nikoli Jokicia, który wygrał mecz.

Ostatnia linia Curry’ego była doskonała z punktu widzenia koszykówki fantasy, mimo że Warriors nie wygrali. W ostatnich ośmiu meczach notował średnio 26,5 punktu, 5,4 asysty, 3,0 zbiórki, 4,5 trójek i 1,1 przechwytu.

Co się stało ze Stephenem Currym?

W listopadzie 2023 roku Curry upadł w drugiej połowie meczu przeciwko Minnesota Timberwolves. Mecz zakończył z 38 punktami, pięcioma zbiórkami i trzema asystami.

Stephen Curry opuścił w tym sezonie łącznie dwa mecze z powodu kontuzji kolana.

Statystyki Stephena Curry’ego przeciwko Detroit Pistons

Stephen Curry pokazał swoje nieskazitelne umiejętności w meczu przeciwko Detroit Pistons. W 22 meczach, w których przeciwko nim rozegrał, notował średnio 24,1 punktu, 6,4 asysty i 4,4 zbiórki.

Godny uwagi mecz, w którym Stephen Curry zdobył najwięcej punktów przeciwko Detroit Pistons, miał miejsce 16 stycznia 2016 roku, kiedy zanotował imponujące 38 punktów.

Ostatni występ Stephena Curry’ego przeciwko Detroit Pistons

Stephen Curry ostatni raz grał przeciwko Pistons 6 listopada 2023 roku. Jego występ był solidny, prowadząc Golden State Warriors do zwycięstwa 120-109.

Curry dobrze rozpoczął mecz po tym, jak Pistons objęli prowadzenie na początku pierwszej kwarty. Zakończył mecz z najwyższą w meczu notą 34 punktów i oceną plus/minus +17. Chris Paul również przyczynił się do zdobycia 17 punktów, a Dario Šarić i Jonathan Kuminga miał również znaczący wkład.