Czy Steph Curry gra dziś wieczorem przeciwko Utah Jazz? Najnowsze informacje na temat statusu 2x MVP (15 lutego)

Po poniedziałkowym zwycięstwie Warriors 129-107, obrońca Golden State Warriors Steph Curry będzie dostępny podczas drugiego wieczoru z rzędu przeciwko Utah Jazz.

Curry zaliczył 35 minut w środowym meczu, w którym Warriors przegrali 130:125 z LA Clippers na stadionie Chase Center. Zakończył mecz z najwyższą w meczu notą 41 punktów, a także czterema zbiórkami i pięcioma asystami, trafiając w 15 z 31 oddanych strzałów (48,4%), w tym 9 z 19 trafiając za trzy punkty (47,4%).

Clippers przerwali passę pięciu zwycięstw Warriors, a Dubs prowadzili 7-3 w poprzednich 10 meczach. W tym okresie awansowali z dwunastej pozycji na dziesiątą w zachodnich rankingach i uzyskali rating netto +9,4, przy ocenie ofensywnej na poziomie 119,5 i defensywnej na poziomie 110,1.

Co się stało ze Stephem Currym?

Steph Curry w tym sezonie występuje niezwykle regularnie, mimo że ma 35 lat i wystąpił w 49 z 52 meczów Warriors. Opuścił tylko trzy występy, co było spowodowane kontuzją kolana, której doznał w listopadzie.

Do kontuzji doszło w drugiej połowie, kiedy Curry wylądował niezręcznie po próbie układania się, a następnie został zepchnięty na ziemię po zderzeniu z Rudym Gobertem i Jadenem McDanielsem.

Zagrał w ośmiu z dziewięciu meczów jeden po drugim dla Warriors w tym sezonie i będzie pasował w nadchodzącym pojedynku, ponieważ nie ma go w raporcie dotyczącym kontuzji.

Statystyki Steph Curry kontra Utah Jazz

Steph Curry w swojej karierze grał z drużyną Utah Jazz 37 razy, notując przeciwko niej bilans 26-11.

Jego średnie notowania to 23,6 punktu, 4,4 zbiórki i 6,6 asysty, w tym najwyższy w karierze 44 punkty i 8 rzutów za trzy punkty w 13 próbach.

W ich ostatnim pojedynku Curry pokazał swój celny strzał i umiejętność rozgrywania, notując double-double z 25 punktami i 10 asystami, trafiając 7 z 16 zza łuku (43,8%), dodając sześć zbiórek, trzy przechwyty i blok wygrać.

Dostępność Curry’ego będzie kluczowa dla Warriors, aby dobrze zakończyli swój ostatni mecz i powrócili na zwycięską ścieżkę po ciężkiej porażce przed rozpoczęciem przerwy na All-Star.

On jest kamieniem węgielnym ich przestępstwa; jego ruch piłki i umiejętności oddawania strzałów często powodują panikę w obronie, tworząc wartościowe okazje dla jego kolegów z drużyny. Często daje to przewagę cztery na trzy, gdy obrona decyduje się wyprzedzić go podczas pick-and-rolla lub podczas przekazania.

Jak oglądać Golden State Warriors kontra Utah Jazz?

Mecz pomiędzy Warriors i Jazz rozpocznie się w czwartek o 21:00 czasu wschodniego w Delta Center w Salt Lake City. Będzie transmitowany lokalnie w KJZZ i NBC Sports Bay Area, zarówno u siebie, jak i na wyjeździe.

Opcje transmisji na żywo będą dostępne w Fubo TV i NBA League Pass, która zapewnia widzom dostęp do NBA TV przez tydzień z bezpłatnym okresem próbnym.