Czy Kevin Durant gra dziś wieczorem przeciwko Houston Rockets? Najnowsza aktualizacja po kontuzji kolana w ostatnim meczu (23 lutego)

Kevin Durant może nie być pewny swojego występu w piątkowym meczu z Houston Rockets drugiego wieczoru z rzędu. Durant doznał kontuzji kolana w czwartkowym meczu z Dallas Mavericks. Wyglądał na wstrząśniętego, kiedy pokuśtykał na ławkę po tym ciosie.

Durant to wykorzystał i zakończył grę. Zdobył 23 punkty, sześć zbiórek i pięć strat w 9 z 22 oddanych strzałów, a Suns przegrali 123-113, mimo że w pierwszej połowie prowadzili różnicą 11 punktów.

Co się stało z Kevinem Durantem?

Durant doznał kontuzji kolana w czwartej kwarcie meczu Suns-Mavericks. PJ Washington upadł Durantowi na nogi po tym, jak został popchnięty przez napastnika Suns Royce’a O’Neale’a. KD powoli wstał po tym uderzeniu i pokuśtykał w stronę ławki.

Jednak autor beatów Suns, Duane Rankin, powiedział, że nie wydaje się to niepokojące. Durant miał kolana owinięte lodem, ale było to „normalne”. Rankin powiedział, że Durant opuścił mecz bez utykania.

Statystyki Kevina Duranta przeciwko Houston Rockets

Kevin Durant rozegrał 40 meczów przeciwko Houston Rockets , notując średnio 26,4 punktu, 6,9 zbiórki i 4,0 asysty. Jego bilans przeciwko nim wynosi 16-24.

Durant i Suns zanotowali zwycięstwo 129-113, kiedy ostatni raz spotkali się z Rockets 27 grudnia. W tych rozgrywkach zdobył 27 punktów, 10 zbiórek i 16 asyst, co było najlepszym wynikiem w karierze. Trafiał z skutecznością 56,3% z podłogi.

Kevin Durant ma problemy z powrotem do gry w pierwszym meczu od przerwy w All-Star

Durant w tym sezonie spisał się fenomenalnie pod względem skuteczności strzeleckiej. Jego średnie wyniki to 28,1 punktów na mecz, 6,6 RPG i 5,6 punktów na mecz w splitach 54/44/87. Jednak czwartkowa historia była inna. Trafiał jedynie 40,9%, w tym 2 z 8 z rzutów za trzy punkty. Durant przez cały mecz miał problemy z rytmem.

Suns grali z nim i Devinem Bookerem za dużo izoballu, co mogło mieć wpływ na wskaźnik punktacji Duranta. Wzmocnieni Dallas Mavericks dobrze wykorzystali swoją długość i rozmiar, aby powstrzymać Duranta.

Jednak Durant spisał się w tym sezonie zbyt dobrze, aby mieć kryzys. Czwartkowy nieefektywny mecz można uznać za jednorazowy przypadek byłego MVP. Jeśli Durant zagra w piątek, Rockets mogą nie być w stanie go wyprzedzić, ponieważ nie mają takiej samej broni defensywnej jak Mavs.

Jak oglądać Phoenix Suns kontra Houston Rockets?

Lokalni operatorzy telewizyjni Space City Home Network i Arizona Family 3TV/Arizona’s Family Sports będą transmitować mecz Phoenix Suns vs. Houston Rockets. Kibice spoza lokalnych regionów mogą oglądać rozgrywki online w ramach NBA League Pass. Tipoff jest o 20:00 ET.