Czy Joel Embiid zagra dziś wieczorem przeciwko Chicago Bulls? Najnowsza aktualizacja statusu aktualnego MVP (30 grudnia)

Czy Joel Embiid zagra w sobotę przeciwko Chicago Bulls po opuszczeniu trzech ostatnich meczów drużyny Philadelphia 76ers? Embiid nie grał od 22 grudnia, kiedy Sixers pokonali Toronto Raptors. Opuścił mecze z Miami Heat, Orlando Magic i Houston Rockets.

Według Keitha Pompeya z „Philadelphia Inquirer” Embiid nie został dopuszczony do dzisiejszego meczu. Opuści czwarty mecz z rzędu, ale Sixers mają nadzieję, że powróci 2 stycznia, kiedy zakończy się ich obecna podróż objazdowa obejmująca cztery mecze.

Paul Reed wystartował w piątek jako aktualny MVP meczu Sixers z Houston Rockets 131:127. Marcus Morris senior i Mo Bamba również dostają minuty na środku boiska podczas nieobecności Embiida.

Joel Embiid nie jest jedynym zawodnikiem, o którym mowa w raporcie dotyczącym kontuzji Philadelphia 76ers. Nicolas Batum nie zagra z powodu problemów ze ścięgnem podkolanowym, a decyzja Kenyona Martina Jr. zostanie podjęta w czasie meczu ze względu na chorobę inną niż COVID.

Co się stało z Joelem Embiidem?

Joel Embiid doznał skręcenia prawej kostki 22 grudnia w meczu przeciwko Toronto Raptors. Do kontuzji doszło na niecałe sześć minut przed końcem pierwszej kwarty. Embiid podszedł, aby zablokować strzał, gdy wylądował na stopie Jakoba Poeltla.

Panujący MVP natychmiast chwycił się za prawą nogę i przez kilka minut leżał na podłodze. Przegrał po kontuzji i zakończył mecz z 31 punktami, 10 zbiórkami, dziewięcioma asystami, dwoma przechwytami i czterema blokami. Co ważniejsze, Philadelphia 76ers odnieśli zwycięstwo 121-111.

Embiid na początku swojej kariery miał problemy ze stopami i był znany jako zawodnik podatny na kontuzje. Jednak przez ostatnie kilka sezonów pozostawał stosunkowo zdrowy, pracując nad swoją wytrzymałością i dyspozycyjnością.

Statystyki Joela Embiida vs. Chicago Bulls

Wierzcie lub nie, ale Joel Embiid rozegrał w swojej karierze tylko 15 meczów przeciwko Chicago Bulls. Embiid notuje średnio 29,2 punktu, 11,5 zbiórki, 4,1 asysty, 1,0 przechwytu i 2,5 bloku na mecz, a skuteczność z gry wynosi 55,2%.

Rekord Embiida przeciwko Bulls jest imponujący i wynosi 13-2. W sezonie NBA 2020–21 stracił na nich nawet 50 punktów. W swojej karierze opuścił 10 meczów z Chicago, a Philadelphia 76ers ma w tych meczach bilans 4-6.