Czy Jalen Brunson gra dziś wieczorem przeciwko Boston Celtics? Najnowsze informacje o statusie Knicks All-Star (24 lutego)

Obrońca New York Knicks Jalen Brunson jest wymieniony jako dostępny i w sobotę zagra u siebie z rywalem z Konferencji Wschodniej, Bostonem Celtics. Będzie to ich czwarty mecz w sezonie po trzech porażkach z rzędu.

W znaczący sposób przyczynił się do przerwania serii czterech porażek przez Knicks, którzy w czwartek pokonali Philadelphia 76ers 110:96.

W 39 minut Brunson zanotował 21 punktów, dwie zbiórki, 12 asyst i dwa przechwyty, trafiając 5 z 18 celnych strzałów, w tym 0 z 4 zza łuku. Popisał się perfekcyjnie w kwalifikacjach na cele charytatywne, zdobywając 11 z 11 punktów i mógł pochwalić się oceną netto +20, co oznacza, że ​​w czasie jego gry drużyna Knicks wyprzedziła 76ers o 20 punktów.

Co się stało z Jalenem Brunsonem?

All-Star drużyny Knicks doznał skręcenia prawej kostki, choć 7 lutego uniknął poważniejszej kontuzji. ​​Gdy Knicks prowadzili 105-95, a do końca czwartej kwarty przeciwko Grizzlies pozostało 5:31, Brunson wykonał ruch, aby wjechać w farbę z lewego skrzydła, podczas którego wydawało się, że wykręcił prawą kostkę na zewnątrz.

Wyraźnie skrzywił się z bólu na korcie, zanim został odprowadzony do szatni i nie wrócił już na mecz. Do tego momentu Brunson miał dobre wyniki w sezonie, opuścił zaledwie trzy mecze i wystąpił w 53.

Statystyki Jalena Brunsona przeciwko Boston Celtics

W 14 meczach rozegranych przeciwko Boston Celtics zdobył 7-7 jako członek Dallas Mavericks i Knicks.

Jego średnie notowania to 16,1 punktu, 3,4 zbiórki i 4,3 asysty, co stanowi najwyższy wynik w jego karierze w każdej ze statystyk – 29 punktów, siedem zbiórek, 11 asyst i trzy przechwyty.

W bezpośrednich pojedynkach Knicks i Celtics notował średnio 21,3 punktu, 2,3 zbiórki i 4,7 asysty oraz 1,6 przechwytu przy 41,1% celnych strzałów, w tym 26,8% z rzutów za trzy punkty przy 6,6 próbach.

Nowy Jork okazał się dość nieoczekiwanym konkurentem, a organizacja wykazała się szczególnie proaktywną postawą na rynku handlowym. Przejęcie OG Anunoby’ego od Raptors zapewniło znaczący impuls, uzupełniając wysiłki obrońcy All-Star na boisku.

Dodatkowo Knicks wzmocnili swój skład, pozyskując Bojana Bogdanovicia i Aleca Burksa z Detroit Pistons, wykorzystując szansę na rywalizację.

Jak oglądać Boston Celtics kontra New York Knicks?

Głośny pojedynek pomiędzy Celtics i Knicks będzie transmitowany w ogólnokrajowej telewizji ABC, a mecz rozpocznie się o 20:30 czasu wschodniego w Madison Square Garden. Te zawody są częścią potrójnego składu NBA.

Dodatkowo widzowie mogą oglądać mecz w Fubo TV i NBA League Pass, który zapewnia dostęp do NBA TV i obejmuje tygodniowy bezpłatny okres próbny dla nowych abonentów.