Czy Cole Kmet dzisiaj gra? Najnowsze informacje na temat statusu Bears TE w meczu 17. z Falcons

Tight end Cole Kmet nie opuścił żadnego meczu NFL, odkąd został wybrany przez Chicago Bears w drafcie 2020. Kmet doznał kontuzji na krótko przed przerwą zeszłotygodniowego meczu Arizona Cardinals. Po przyjęciu został uderzony prosto w kolano i upadł na ziemię. Dokończył połowę, złapawszy cztery podania na 107 jardów.

W tym tygodniu Kmet nie trenował w środę ani w czwartek, co budzi poważne wątpliwości co do jego statusu na boisku. Mimo ograniczeń w praktyce, mógł wylosować wątpliwy wynik dopiero w piątek.

Kluczowi gracze często opuszczają mecze ze względu na dolegliwości, z którymi mogliby walczyć, gdyby ich drużyny nie miały o co grać, zwłaszcza gdy w sezonie pozostały już tylko dwa mecze. Kmet nie ma wielkiego powodu, aby brać w tym tygodniu udział, biorąc pod uwagę, że w tym roku Bears znów nie mają o co grać.

Aktualizacja statusu Cole’a Kmeta: Czy ciasny koniec zagra przeciwko Falcons?

Odkąd podpisał kontrakt z Chicago Bears, Cole Kmet wziął udział we wszystkich 65 meczach, zaczynając od 58 z nich. W zeszłym tygodniu wychowanek Notre Dame przyznał, że istnieje równowaga pomiędzy graniem w większej liczbie zawodów bez niepowodzeń a ostrożnością w obliczu dolegliwości kolana.

„Nie będę głupi, ale jeśli będę się dobrze czuł, to pójdę. Mogę już iść” – powiedział Kmet.

Należy również pamiętać, że Kmet przed zeszłotygodniowym meczem zmagał się z kontuzją mięśnia czworogłowego, która stawiała go pod znakiem zapytania.

Zapytany, czy będzie dostępny na dzisiejszym meczu, trener Chicago Bears Matt Eberflus wyraził optymizm co do szans ciasnego końca.

„Wszystko wygląda tam całkiem nieźle, więc wszystko jest pozytywne” – powiedział Eberflus.

Ostatecznie decyzja o Kmetze zostanie podjęta w czasie meczu Bears przeciwko Falcons, podczas którego będzie sprawdzane jego kontuzjowane kolano, zanim zespół podejmie decyzję, jak go wykorzystać, twierdzi Ian Rapoport z sieci NFL.

Biorąc pod uwagę jego ograniczoną liczbę treningów w tym tygodniu, Cole Kmet może stanąć przed pewnymi problemami związanymi z zarządzaniem obciążeniem pracą, chociaż zespół nie wyjaśnił, że tak się stanie. Tak czy inaczej, jego status zostanie potwierdzony, gdy Bears udostępnią swoją listę nieaktywnych zawodników na 90 minut przed niedzielnym meczem o 13:00. ET.