Czy Chris Paul gra dzisiaj przeciwko Nuggets? Najnowsza aktualizacja kontuzji gwiazdy Suns przed pojedynkiem (11 maja 2023 r.)

Chris Paul doznał urazu lewej pachwiny w drugim meczu, kiedy wylądował niezdarnie po próbie odbicia i był widziany, jak kuśtykał na boisku, zanim został odprowadzony do szatni drużyny. Od tego czasu Paul opuścił trzy mecze z rzędu w rundzie półfinałowej, a jego drużyna Phoenix Suns przegrywała z prowadzeniem Denver Nuggets 3:2.

W kluczowym meczu 6. meczu na własnym boisku Suns, Chris Paul został wykluczony z gry, ponieważ nadal dochodzi do siebie po poważnej kontuzji.

Devin Booker i Kevin Durant z nawiązką podjęli wyzwanie pod nieobecność swojego generała, ponieważ byli w stanie obronić własny parkiet w grach 3 i 4 po połączeniu za 158 punktów.

Pod nieobecność Chrisa Paula , Suns byli w stanie grać w znacznie szybszym tempie, aw 4. meczu udało im się nawet wyprzedzić Landry’ego Shameta. Schodząc z ławki, stracił 19 punktów po rzutach 6-9, w tym 5-8. z zakresu trzech punktów.

Jednak zwycięska formuła Suns została wstrzymana w meczu 5, ponieważ Nuggets pokazali swoją przewagę dzięki swojej głębi, ponieważ mieli pięciu graczy w dwucyfrowych wypadach, w porównaniu do Suns, którzy mieli tylko trzech graczy w tej samej kategorii.

Mecz był wyrównany po pierwszej połowie, ale kiedy Nuggets prowadzili 14-2 w połowie trzeciej kwarty, nie oglądali się za siebie od tego momentu, kontynuując grę i budując swoją passę.

Czy Booker i Durant mogą ponownie zabłysnąć pod nieobecność Chrisa Paula, aby przedłużyć serię do Game 7?

Devin Booker i Kevin Durant są uważani za dwóch najbardziej elitarnych talentów, jeśli chodzi o strzelanie w NBA. Ich łączna umiejętność zdobywania punktów wystarczyła, aby wyrównać szanse na 2-2 po 0-2 rozpoczęciu drugiej rundy.

Ale teraz, gdy przegrywamy 2:3 z Nikolą Jokicem i Denver Nuggets, czy obaj gracze mają wystarczająco dużo w zbiorniku, zwłaszcza przy niespójnej ławce rezerwowych, aby odnieść kolejne zwycięstwo i przedłużyć serię w 7?

Biorąc pod uwagę to, co fani widzieli w dynamicznym duecie przez cały tegoroczny sezon posezonowy, jest to bardzo możliwe, ponieważ dobra obrona może zdziałać tylko tyle przeciwko dwóm elitarnym ofensywnym graczom. Ponieważ Chris Paul pozostaje poza grą, obaj gracze będą musieli zaprezentować występy wszechczasów, aby Suns miały jakiekolwiek szanse na remis w serii 3-3.

W tej drugiej rundzie Devin Booker zdobywa średnio 34,6 punktu przy 60,0% rzutów, w tym 57,1% z dystansu za trzy punkty, a także 7,8 asyst i 5,4 zbiórek.

Tymczasem Kevin Durant zdobywa średnio 30,8 punktu przy 45,8% rzutów oraz 10,6 zbiórek i 5,0 asyst w tej rundzie półfinałowej.