Na zdjęciach: Sloane Stephens i jej mąż Jozy Altidore wybierają się w ostatnią chwilę na Grand Prix Kanady

Amerykańska gwiazda tenisa Sloane Stephens i jej mąż, piłkarz Jozy Altidore, zrobili sobie przerwę od napiętego harmonogramu, aby wziąć udział w Grand Prix Kanady w niedzielę, 18 czerwca.

Para uwieczniła swój pełen wrażeń dzień na wyścigu Formuły 1 w Montrealu za pomocą zdjęć, w tym migawek z szefem zespołu Red Bull, Christianem Hornerem, oraz momentów na padoku.

Stephens wszedł na Instagram w niedzielę, 18 czerwca, aby podzielić się zdjęciami z Grand Prix Kanady.

„Grand Prix Du Canada”, napisał Stephens na Instagramie.

Altidore zamieścił również kilka zdjęć z podróży na swoim Instagramie, pokazując, jak cieszą się słoneczną pogodą i wyścigami w Dzień Ojca. On napisał:

„Dzień Ojca na Grand Prix w najlepszym towarzystwie” – napisał Altidore na Instagramie.

Grand Prix Kanady było ósmą rundą sezonu 2023 F1, która zostanie wznowiona 2 lipca wraz z Grand Prix Austrii na torze Red Bull Ring.

Stephens i Altidore przygotowują się do nadchodzących turniejów. Stephens zagra w Wimbledonie, który rozpocznie się 3 lipca, a Altidore zagra w Toronto FC w kolejnym sezonie.

Marzenie Sloane Stephens o ćwierćfinale French Open zniszczone przez Arynę Sabalenkę

Sloane Stephens w Internazionale BNL D'Italia 2023 - dzień czwarty
Sloane Stephens w Internazionale BNL D’Italia 2023 – dzień czwarty

Nadzieje Sloane Stephens na dotarcie do ćwierćfinału French Open po raz czwarty w jej karierze zostały zniweczone przez drugą na świecie Arynę Sabalenkę, która wygrała 7-6, 6-4 w szybkim meczu w niedzielę wieczorem.

Pomimo przebłysków swojej najlepszej formy w Paryżu i wygrania trzech meczów, aby awansować do ostatnich 16, Stephens zmierzyła się z potężnym przeciwnikiem w Sabalence, który wygrał mecz 7-6, 6-4. Sabalenka, numer dwa na świecie, dążyła do drugiego z rzędu tytułu Wielkiego Szlema po triumfie w Australian Open na początku tego roku.

W pierwszym secie Sabalenka dominowała od szybkiego startu, dwukrotnie przełamując Stephensa i obejmując imponujące prowadzenie 5: 0 w zaledwie 17 minut. Chociaż Stephens zdołał wejść na szachownicę i obronić dwa punkty setowe, Sabalenka zakończyła seta mocnym forhendem, który zakończył się zwycięstwem Sabalenki 7:6.

Drugi set był bardziej konkurencyjny, ponieważ Stephens podniosła swój poziom i wyrównała agresję Sabalenki. Stephens pokonał Sabalenkę i objęła prowadzenie 3:2, ale nie była w stanie umocnić swojej przewagi, ponieważ Sabalenka natychmiast się odbiła.

Punkt zwrotny nastąpił w dziewiątym meczu, kiedy Sabalenka zdobyła trzy punkty przełamania i ostatecznie wykorzystała trzeciego z forhendem zza kortu, który przeciął linię boczną, przypieczętowując zwycięstwo w secie 6:4 dla Sabalenki.

Sabalenka poprawiła swój bilans pojedynków bezpośrednich ze Stephensem do 4:0, wygrywając wszystkie poprzednie spotkania w trzech setach.

Stephens , która obecnie zajmuje 38. miejsce na świecie, może wyciągnąć pewne pozytywy ze swojej kampanii French Open, ponieważ pokazała oznaki powrotu do swojej najlepszej formy po zmaganiach z kontuzjami i formą w ostatnich latach.