„Bardzo mi przykro” – Alexander Zverev „całkowicie zapomina” o urodzinach ojca, przeprasza, dołączając do publiczności Australian Open i składając mu życzenia

Alexander Zverev niedawno zaśpiewał ojcu życzenia urodzinowe zgodnie z publicznością Australian Open, po tym jak zapomniał o tej okazji.

W poniedziałek 22 stycznia Zverev wyprzedził Brytyjczyka Camerona Norriego i dotarł do ćwierćfinału Melbourne Major. Jego pojedynek z Norriem trwał pięć setów, a zwycięstwo 7:5, 3:6, 6:3, 4:6, 7:6 (10:3) zajęło mu cztery godziny i dziewięć minut.

To był jego drugi pięciosetowy zawodnik w tym roku na Melbourne Park. Wcześniej jego mecz w drugiej rundzie z Lukasem Kleinem również zakończył się w piątym secie 10-punktowym tie-breakiem.

Warto zauważyć, że Niemiec podczas wywiadu na korcie po meczu miał zawstydzający moment. Prezenter zapytał go, czy wygrana była idealnym prezentem urodzinowym dla jego ojca, Aleksandra Zvereva seniora, ale przyznał, że zapomniał o tej okazji.

„Całkowicie zapomniałem, bardzo, bardzo mi przykro” – powiedział ojcu z daleka.

Następnie zaśpiewał piosenkę „Happy Birthday” dla Zvereva seniora, aby to zadośćuczynić, a tłum również się przyłączył.

Zverev od dzieciństwa trenuje pod okiem swojego ojca, który również był zawodowym tenisistą.

Alexander Zverev sugeruje, że „piąty set był prawdopodobnie najlepszym setem” w jego meczu 4R z Cameronem Norrie na Australian Open

Cameron Norrie i Alexander Zverev podają sobie ręce: Australian Open 2024

Na konferencji prasowej po meczu w poniedziałek podczas Australian Open 2024 Alexander Zverev stwierdził, że na początku meczu zdominował Camerona Norriego, ale w drugim secie zawiódł.

„Na początku kontrolowałem grę, oczywiście będąc setem i rozstaniem. Straciłem koncentrację. Zaczął też grać znacznie lepiej. To było jakby w moich rękach. Myślę, że kiedy zaszło słońce, a kort był w pełnym cieniu, obaj graliśmy znacznie lepiej” – powiedział szósty zawodnik na świecie.

Niemniej jednak był zadowolony ze swojego występu po przekroczeniu linii mety w piątym secie po ciężkiej grindowaniu na Margaret Court Arena. Powiedział:

„Myślę, że piąty set był prawdopodobnie najlepszym setem, jaki rozegraliśmy. Ale ostatecznie jestem po prostu szczęśliwy, że wygrałem, ponieważ był to bardzo zacięty i bardzo zacięty mecz. Oczywiście mogło to pójść w obie strony, przy stanie 7-6 w piątym secie. Ale mam to za sobą i jestem z tego powodu szczęśliwy.”

W następnej kolejności Alexander Zverev zmierzy się z Carlosem Alcarazem i będzie miał szansę na awans do półfinału. Utrzymuje mentalną przewagę nad Hiszpanem, mając niewielką przewagę 4-3 w bezpośrednich spotkaniach.