„Jestem bardzo sfrustrowana, smutna i rozczarowana takim zakończeniem” – kontuzjowana Barbora Krejcikova wycofuje się z Wimbledonu 2023

Barbora Krejcikova niedawno ogłosiła, że ​​wycofa się z trwających Mistrzostw Wimbledonu 2023 z powodu kontuzji.

Krejcikova zmierzyła się z 16-letnią kwalifikantką Mirrą Andreevą w drugiej rundzie Wimbledonu. Jednak ich bardzo oczekiwane starcie zakończyło się nagle po zaledwie godzinie gry po tym, jak Krejcikova została zmuszona do wycofania się z powodu kontuzji lewej nogi. W momencie przejścia na emeryturę Andreeva prowadziła mecz z wynikiem 6:3, 4:0 przeciwko rozstawionemu z numerem 10.

Barbora Krejcikova miała wizytę trenerki po zakończeniu pierwszego seta, podczas którego pielęgnowano jej lewą nogę. Pomimo niepowodzenia, zdeterminowana Czechka kontynuowała rywalizację, ale po przegranej 3:0 w drugim secie potrzebowała dalszego leczenia. Zaledwie jedną grę później Krejcikova zdecydowała się wycofać.

W niedzielę 9 lipca Krejcikova ogłosiła w mediach społecznościowych swoją decyzję o wycofaniu się z nadchodzących Mistrzostw Wimbledonu 2023.

Barbora Krejcikova zdradziła, że ​​wkłada ogromny wysiłek, aby być w szczytowej formie fizycznej przed Wimbledonem. Jednak zapewniła, że ​​​​rozstanie z konkursu w połowie było dla niej bolesne.

Otwarcie podzieliła się swoimi uczuciami frustracji, smutku i rozczarowania, ponieważ ta nieoczekiwana konkluzja sprawiła, że ​​poczuła się całkowicie zawiedziona.

„To było i było dla mnie bardzo bolesne i bolesne, że musiałem przejść na emeryturę w połowie meczu drugiej rundy gry pojedynczej z powodu problemu z kostką, który wystąpił w moim poprzednim meczu. Jestem bardzo sfrustrowana, smutna i rozczarowana takim zakończeniem” – napisała na Twitterze Barbora Krejcikova.

27-latka ujawniła również, że skany ujawniły problem z jej kostką. Pomimo tego niepowodzenia podjęła wysiłek, aby go wyleczyć i zakleić taśmą, mając nadzieję na złagodzenie bólu i kontynuowanie gry podwójnej. Było to szczególnie ważne, ponieważ ona i Katerina Siniakova były obrońcami tytułu.

Niestety Barbora Krejcikova przyznała, że ​​podczas rozgrzewki z Siniakovą nie była w stanie występować i poruszać się po korcie. W związku z tym nie miała innego wyjścia, jak wycofać się również z rywalizacji deblowej.

Rodaczka Barbory ​​Krejcikovej Karolina Muchova również doznała kontuzji na Wimbledonie 2023

Karolina Muchova odpada z Wimbledonu 2023

Po Barbora Krejcikova, koleżanka z Czech, Karolina Muchova , również doznała niefortunnej kontuzji podczas mistrzostw Wimbledonu 2023. W meczu pierwszej rundy, który odbył się w czwartek, 6 lipca, Niemiec Jules Niemeier pokonał rozstawioną z 16. miejsca Muchovą.

Kampania Muchovej na Mistrzostwach Wimbledonu 2023 zakończyła się rozczarowującym wynikiem po tym, jak doznała kontuzji podczas meczu pierwszej rundy z Niemeierem. Upadła podczas czwartej gry trzeciego seta i szukała natychmiastowej pomocy medycznej.

Muchova wróciła na boisko z mocno związanym prawym udem, jednak jej ruch był wyraźnie utrudniony przez resztę meczu, ostatecznie dając Niemeierowi przekonujące zwycięstwo 6-4, 5-7, 6-1.

Jules Niemeier weszła do Wimbledonu z zaledwie siedmioma zwycięstwami, czyli o 18 mniej niż jej przeciwniczka Muchova. Mimo to Niemeierowi udało się stworzyć w trakcie meczu 19 break pointów i skutecznie wykorzystać cztery z nich. To pozwoliło jej zapewnić sobie miejsce w drugiej rundzie, gdzie zmierzyła się z Dalmą Galfi.