Iga Świątek informuje o kontuzji uda, której doznała podczas Italian Open

Światowa 1. Iga Świątek stwierdziła, że ​​kontuzja uda, której doznała podczas porażki w ćwierćfinale Italian Open z Eleną Rybakiną w środę, 17 maja, jest w trakcie oceny.

Dwukrotny obrońca tytułu szybko wystartował przeciwko Rybakinie, prowadząc dwukrotnie do przerwy 3:0, po czym w pierwszym secie wygrał 6:2. Napis wydawał się być na ścianie dla panującego mistrza Wimbledonu, który w drugiej przegrywał 3: 1.

Rybakina jednak walczyła, remisując na poziomie 4-4. Przetrwała dwa break pointy i utrzymała wynik 5:4, zanim doszło do dogrywki, w której Kazachka poprawiła swój niemal doskonały tegoroczny rekord do 9:1, aby zremisować w konkursie.

Gdy Rybakina prowadziła 5:3, Świątek najwyraźniej zraniła się w prawe udo podczas wykonywania ślizgu, gdy przegrała drugiego seta. Po długiej przerwie medycznej Świątek utrzymał wynik 2:2 przed przejściem na emeryturę. To zakończyło jej passę 14 zwycięstw w Foro Italico, kiedy Rybakina dotarła do swojego trzeciego półfinału WTA 1000 w roku i pierwszego na korcie ziemnym.

Dzień po porażce Iga Świątek przekazała aktualne informacje na temat swojej kontuzji, mówiąc, że ma nadzieję, że za kilka dni będzie miała więcej informacji na jej temat. Polak napisał na Twitterze:

„Cześć chłopaki, jestem pewien, że myślicie o tym, co wydarzyło się ostatniej nocy. Sprawdzamy to. W drugim secie nabawiłem się kontuzji uda. Trwa diagnostyka. Więcej informacji w kolejnych dniach. Zostaniesz poinformowany.”

Po porażce Świątek spadła do 27-6 w sezonie przed French Open , gdzie będzie chciała zdobyć swój trzeci tytuł.

Co Elena Rybakina powiedziała o swoim zwycięstwie z Igą Świątek w Rzymie?

W tym roku Elena Rybakina pokonała Igę Świątek 3:0.

Elena Rybakina „posiadła” Igę Świątek w tym roku, z trzema z jej sześciu porażek w 2023 roku z finalistką Australian Open.

23-latka pokonała Świątek na tegorocznych Australian Open i Indian Wells, a także na mączce w Rzymie, gdzie Polka gra swój najlepszy tenis. Rybakina tak mówiła o swoim zwycięstwie, a zwłaszcza o powolnym starcie:

– To był naprawdę trudny mecz, zwłaszcza początek. Powiedziałbym, że nie zacząłem tak dobrze. Z Igą od początku była bardzo agresywna, była bardziej wybuchowa, lepiej się ruszała.

„Dużo walczyłem z pierwszym serwisem w pierwszym secie, więc granie za każdym razem drugim serwisem nie pomagało mi. W drugim secie zacząłem czuć się trochę lepiej.

Rybakina, która ma teraz bilans 3:2 w meczu ze Świątkiem, zmierzy się z Jeleną Ostapenko w piątek, 19 maja, o miejsce w finale Italian Open.