„Iga Świątek to Taylor Swift tenisa”; „Stuttgart i Roland-Garros czekają”: fani zachwyceni faktem, że Polak przeszedł do historii dzięki trzeciemu zwycięstwu z rzędu w Qatar Open

Iga Świątek przeszła do historii, zostając pierwszą zawodniczką, która zdobyła trzy tytuły z rzędu na Qatar Open po tym, jak w finale edycji 2024 pokonała Elenę Rybakinę.

Najwyżej rozstawiona Polka miała na turnieju Qatar Open 2024 najgroźniejszą jak dotąd rywalkę w postaci Rybakiny. Pierwszy set walki o tytuł wypełniony był przerwami na serwis, podczas których obie kobiety wymieniły po trzy przerwy. Świątek obroniła się przed niebezpieczeństwem utraty pierwszego seta w Doha w dogrywce.

Następnie pokazała swój najlepszy tenis w drugim secie, kończąc mecz 7:6 (8), 6:2 i broniąc tytułu. Fani tenisa byli zachwyceni zwycięstwem Polki w swoim pierwszym turnieju w tym roku.

Okrzyknęli ją królową kobiecego tenisa, a niektórzy posunęli się nawet do porównania jej do supergwiazdy popu Taylor Swift. Kibice liczyli także na to, że Świątek zaliczy trójkę torfów także na Stuttgart Open i Rolandzie Garrosie.

„Ona jest dosłownie tenisową Taylor Swift, jeśli chcesz” – powiedziała fanka.

„Stuttgart i Roland Garros czekają, aby zrobić TRZY Z RZĘDU!”, miał nadzieję inny fan.

„Podoba mi się, jak ludzie od czasu do czasu pokonują Igę Świątek, abyśmy myśleli, że jest jakaś różnica na szczycie światowego tenisa, a potem ona wkracza, by nam przypomnieć, że tak naprawdę wszystko jest dokładnie takie samo!” – napisała fanka.

„W tym momencie zmień nazwę całego miasta na doHER” – napisała na Twitterze fanka.

Oto więcej reakcji fanów na tytuł Igi Świątek w Qatar Open:

Iga Świątek została pierwszą zawodniczką od czasu Sereny Williams, która trzy lata z rzędu wygrała turniej WTA Tour

Serena Williams na zdjęciu podczas Miami Open 2015

Dzięki triumfowi na Qatar Open 2024 Iga Świątek stała się pierwszą zawodniczką od czasów amerykańskiej legendy Sereny Williams, która przez trzy lata z rzędu wygrywała turniej WTA na poziomie tour.

Williams dokonała tego podczas Miami Open, wygrywając turniej WTA 1000 w 2013 (zm. Maria Szarapowa), 2014 (zm. Li Na) i 2015 (zm. Carla Suarez Navarro).

Iga Świątek w drodze po tytuł w Doha w tym roku nie straciła seta. Pokonała Soranę Cirsteę, Ekaterinę Alexandrovą, Victorię Azarenkę, Karolinę Pliskovą (walkowerem) i Elenę Rybakinę i zdobyła pierwszy w tym roku tytuł WTA 1000. Polak także w ubiegłorocznym Qatar Open nie stracił seta.

Numer 1 na świecie uda się teraz do Dubaju na mistrzostwa WTA 1000 Dubai Tennis Championships. W zeszłym roku dotarła do finału turnieju, przegrywając w finale z Barborą Krejcikovą, a w tym roku pożegna się z nią w pierwszej rundzie.