Iga Świątek pozdrawia Taylor Swift po wygranej French Open 2R

Iga Świątek świętowała swoje 22. urodziny wyjątkowym pozdrowieniem dla ikony muzyki pop Taylor Swift podczas trwającego turnieju French Open 2023. Świątek skończył 22 lata w środę, 31 maja, aw czwartek, 1 czerwca, zmierzył się z Amerykanką Claire Liu w drugiej rundzie.

Po imponującym zwycięstwie 6:4, 6:0 nad Liu, Światowy nr 1 Świątek napisał specjalną wiadomość na obiektywie aparatu. Ona napisała:

„Czuję się na 22 lata! #Szybki”

Wers pochodzi z piosenki Taylor Swift „22” z 2012 roku, która znalazła się na jej czwartym albumie studyjnym „Red”. Jak wynika z hasztagu Świątek, Polka jest wielką fanką Taylor Swift i przy różnych okazjach wyrażała swoją miłość do amerykańskiej gwiazdy pop .

Świątek rozpoczęła swoją przygodę z French Open 2023 mocnym akcentem, wygrywając sety z Cristiną Bucșą i Claire Liu w pierwszych dwóch rundach. Wygrała oba mecze z wynikiem 6:4, 6:0.

Świątek będzie miała nadzieję uczcić swoje 22. urodziny, jadąc aż do Paryża i zdobywając czwarty tytuł wielkoszlemowy. Byłby to jej trzeci tytuł French Open, wygrywając turniej w 2020 i 2022 roku.

Iga Świątek zmierzy się z Xinyu Wangiem w trzeciej rundzie French Open 2023

Iga Świątek po wygranej w drugiej rundzie

Iga Świątek zmierzy się z Xinyu Wangiem w trzeciej rundzie French Open 2023. Obaj gracze zaprezentowali imponującą formę w swoich meczach otwarcia, a ich starcie w trzeciej rundzie powinno być zacięte.

Zwycięstwa Świątek w setach prostych nad Cristiną Bucșą i Claire Liu, obie z wynikami 6-4, 6-0, podkreślają jej dominację na glinie w ostatnich latach, podkreślając jej pozycję czołowego rozstawionego turnieju.

Z drugiej strony Xinyu Wang pokonała w pierwszej rundzie rozstawioną z numerem 31 Marie Bouzkovą 6:4, 7:6(7-5). W drugiej rundzie pokonała Rebeccę Peterson 7-6(7-5), 6-2, ustawiając się w meczu trzeciej rundy ze Świątkiem.

Warto zauważyć, że Świątek i Wang walczyli wcześniej na korcie podczas Wimbledonu Juniors w 2018 roku. Świątek wygrał ten mecz 7-5, 7-6, dodając dodatkową warstwę intrygi do ich nadchodzącego starcia.