Iga Świątek gratuluje Arynie Sabalence „imponującego” zwycięstwa w Australian Open

Iga Świątek łaskawie przesłała gratulacje Arynie Sabalence po jej triumfie w Australian Open 2024.

Sabalenka skutecznie obroniła tytuł na Melbourne Slam, nie tracąc seta w trakcie swojej dominującej kampanii. Białorusinka w finale Australian Open pokonała Zheng Qinwen 6:3, 6:2 i zwyciężyła w zaledwie 76 minut.

Posypały się gratulacje dla drugiej pozycji na świecie, a takie osoby jak Paula Badosa, Billie Jean King, Chris Evert i Victoria Azarenka oklaskiwały jej zwycięstwo.

Iga Świątek złożyła także najlepsze życzenia Arynie Sabalence, gratulując jej „imponującego” osiągnięcia, jakim jest zdobycie drugiego tytułu Australian Open.

„Gratulacje @SabalenkaA drugiego tytułu w Australii, robi wrażenie!” – napisała na X (dawniej Twitterze).

Świątek polowała w tym roku w Melbourne na swój piąty tytuł Wielkiego Szlema i dziewiczy tytuł Australian Open . Numer 1 na świecie rozpoczęła swoją kampanię od imponującego zwycięstwa 7:6(2), 6:2 nad Sofią Kenin.

W drugiej rundzie stanęła przed trudniejszym wyzwaniem przeciwko Danielle Collins, o włos uniknęła druzgocącej porażki. W decydującym secie Polak prowadził 4:1, a Polak w imponujący sposób odbił się na boisku i po zaciętym zwycięstwie 6:4, 3:6, 6:4.

Czterokrotna mistrzyni Wielkiego Szlema została zaskoczona w trzeciej rundzie przez czeską nastolatkę Lindę Noskovą. 19-latka odbiła się od seta i pokonała Świątek 3:6, 6:3, 6:4, wypierając ją z Major.

Iga Świątek i Aryna Sabalenka to najlepsze zawodniczki na świecie

Aryna Sabalenka i Iga Świątek

Iga Świątek i Aryna Sabalenka stworzyły jedną z ciekawszych rywalizacji na trasie. Duet zmierzył się ze sobą w dziewięciu spotkaniach na poziomie tournee, a Świątek w bezpośrednich pojedynkach prowadził 6-3.

Sabalenka zwyciężyła już w swoim pierwszym spotkaniu na tournee, pokonując Polkę 2:6, 6:2, 7:5 w fazie grupowej finałów WTA 2021. Świątek wyrównała swój bezpośredni rekord, wygrywając 6:2, 6:3 z numerem 2 na świecie w ćwierćfinale Doha w 2022 roku.

Czterokrotny mistrz Wielkiego Szlema w półfinale w Stuttgarcie w 2022 roku pokonał Białorusinę 6:2, 6:2. Zapewniła sobie także zwycięstwo 6:2, 6:1 w półfinale Italian Open w następnym miesiącu.

Iga Świątek nadal dominowała nad Sabalenką, pokonując ją 3:6, 6:1, 6:4 w półfinale US Open 2022. Numer 2 na świecie zemściła się za porażkę w półfinale WTA Finals, wygrywając 6:2, 2:6, 6:1.

Następnie Świątek pokonała Białorusinkę 6:3, 6:4 w finale w Stuttgarcie w 2023 roku. Następnie Sabelenka zwyciężyła 6:3, 3:6, 6:3 w finale Madrid Open. Polka zatriumfowała w swoim ostatnim spotkaniu, pokonując w półfinale finałów WTA 2023 dwukrotną mistrzynię Wielkiego Szlema 6:3, 6:2 i w drodze po swój dziewiczy tytuł na koniec roku mistrzostw.