„Iga Świątek wróciła na szczyt, tam, gdzie jej miejsce, pandemia się skończyła, świat się leczy” – fani tenisa reagują na zwycięstwo Polki w finałach WTA

Niezwykły triumf Igi Świątek w Finałach WTA 2023 w Cancun wywołał radosne reakcje fanów tenisa.

Po zapewnieniu sobie imponujących zwycięstw po prostych setach zarówno w fazie grupowej, jak i w półfinale, Świątek zakończyła swój wyjątkowy sezon zwycięstwem 6:1, 6:0 nad Jessicą Pegulą. Polka w kliniczny sposób wywalczyła swój pierwszy tytuł WTA Finals, przegrywając w drodze do zwycięstwa zaledwie 20 meczów, co stanowiło największą przewagę w walce o tytuł od przywrócenia systemu kołowego z każdym w 2003 roku.

Dzięki swojemu triumfowi czterokrotna mistrzyni Wielkiego Szlema odebrała Arynie Sabalence pierwsze miejsce w światowym rankingu i zapewniła sobie pierwsze miejsce na koniec roku drugi rok z rzędu.

Zwycięstwo Igi Świątek w finałach WTA i awans na czołowe miejsca w rankingach spotkało się z entuzjastycznymi owacjami fanów tenisa.

„Iga wróciła na szczyt, gdzie jej miejsce. Pandemia się skończyła. Świat się leczy” – skomentował fan.

„Dosłownie NIE MOŻESZ odzyskać pozycji lidera w bardziej kultowy sposób” – wtrąciła się kolejna fanka.

Kilku fanów zachwycało się także dominującymi zwycięstwami Polaka nad najlepszymi zawodnikami świata na drodze do tytułu.

„Przegrała tylko 20 gemów w 5 meczach przeciwko najwyżej notowanym graczom na świecie!” – napisał fan.

„Jest obecnie zdecydowanie najlepszą zawodniczką na świecie i nie ma zawodnika, który byłby nawet bliski stworzenia rywalizacji. Być może nie wygra wszystkich meczów, ale będzie nadal zdobywać wysoki odsetek przez wiele tygodni, jeśli nie lat” – dodał inny użytkownik.

Oto kilka innych reakcji fanów:

Krótkie spojrzenie na kampanię Igi Świątek WTA Finals 2023

Iga Świątek zwyciężczynią finałów WTA 2023

Iga Świątek weszła do finałów WTA 2023 w imponującej formie, po zdobyciu niedawno szóstego w karierze tytułu WTA 1000 China Open. Polka rozpoczęła swoją kampanię od zwycięstwa 7:6(3), 6:0 nad Marketą Vondrousovą.

Czterokrotna mistrzyni Wielkiego Szlema pokonała następnie Coco Gauff 6:0, 7:5 i odnotowała swoje dziewiąte zwycięstwo nad Amerykanką w 10 spotkaniach. Następnie 22-latek zwyciężył w meczu z Ons Jabeur, wygrywając 6:1, 6:2 i bez straty seta awansował do półfinału kończących się na koniec roku mistrzostw.

Świątek pokonała Arynę Sabalenkę 6:3, 6:2 i dotarła do finału rozgrywanego w Cancun. Jej zwycięstwo dało Polce szansę na odzyskanie pierwszego miejsca w światowym rankingu poprzez wygranie tytułowego starcia z Jessicą Pegulą .

Iga Świątek popisała się w meczu przeciwko Peguli, wygrywając 11 meczów z rzędu i w ciągu zaledwie 59 minut odniosła zwycięstwo 6:1, 6:0. Zwycięstwo oznaczało dla 22-latki szósty tytuł lidera tournee w 2023 roku i 17. w jej karierze.