„Gdyby tylko Arsenal zatrudnił cię jako menadżera” – Andy Murray sarkastycznie krytykuje Piersa Morgana w związku z jego krytyką telefonów menadżera zespołu Mikela Artety

Andy Murray sarkastycznie zaatakował Piersa Morgana po tym, jak osobowość angielskiej telewizji skrytykowała menedżera Arsenalu Mikela Artetę.

Morgan, zwolennik Arsenalu, ostro skrytykował Artetę za wybór zmian podczas niedzielnego (4 lutego) meczu Premier League klubu z północnego Londynu z Liverpoolem. Mecz był kluczowy dla Arsenalu, ponieważ dał mu szansę na zmniejszenie straty do Liverpoolu na szczycie tabeli Premier League.

Grając u siebie, Arsenal zagrał klinicznie i wygrał mecz 3-1. Bukayo Saka strzelił pierwszego gola dla Arsenalu, ale Liverpool wyrównał w doliczonym czasie gry w pierwszej połowie po samobójczej bramce Gabriela Magalhaesa. Jednak w drugiej połowie Liverpool nie miał odpowiedzi, ponieważ Gabriel Martinelli i Leandro Trossard podpisali kontrakt z Arsenalem.

Arteta zdecydował się w 74. minucie zamienić imponującego Martinelliego na Trossarda, co zirytowało Morgana. Zdaniem dziennikarza Arteta powinien był zamiast tego zdjąć Kaia Havertza, który tego dnia w barwach Arsenalu był prawdopodobnie kiepski.

„Dlaczego, u licha, Arteta miałby zdjąć najlepszego zawodnika na boisku, Martinelliego, i zatrzymać najgorszego, Havertza? Śmieszny.”

Opinia Morgana nie spodobała się brytyjskiej legendzie tenisa Murrayowi , który jest także fanem Arsenalu. Były numer 1 na świecie odpowiedział Morganowi sarkastycznym tonem:

„Boże, gdyby tylko Arsenal postąpił właściwie i zatrudnił cię jako menadżera”

Podczas gdy Havertz odegrał rolę w wyrzuceniu Ibrahimy Konate z boiska w 88. minucie, Trossard strzelił gola w doliczonym czasie gry w drugiej połowie. Dzięki zwycięstwu Arsenal po 23 meczach traci do lidera ligi Liverpoolu zaledwie dwa punkty.

Odważna decyzja Andy’ego Murraya o kontynuowaniu gry w tenisa pomimo szalejącej krytyki

Andy Murray nigdy nie stronił od wyrażania swojej opinii i właśnie to zrobił kilka dni temu, gdy fani tenisa nawoływali do przejścia na emeryturę. Telefony nadeszły po dotkliwej porażce Murraya w pierwszej rundzie z Francuzem Benoitem Paire na Open Sud de France.

Podczas gdy Murray dość przekonująco wygrał pierwszego seta 6:2, Paire z rykiem odrobił straty i w kolejnych dwóch setach zwyciężył 7:6(5), 6:3. Wyszła fala krytyki, a uwagę Murraya przykuł artykuł BBC.

Murray nie poddawał się i jasno wyraził swoje odczucia w tej sprawie. Na Twitterze napisał:

„Jestem teraz w okropnym momencie, przyznaję ci to. Większość ludzi na moim miejscu by teraz zrezygnowała i poddała się. Ale nie jestem większością ludzi i mój umysł działa inaczej. Nie zrezygnuję.”

Stanowisko Murraya spotkało się również z gorącym poparciem niektórych z najwybitniejszych osobistości świata tenisa. Na przykład Andy Roddick , były amerykański tenisista, poparł Murraya i ostro skrytykował reportera, który napisał artykuł.

„To taki głupi i nachalny artykuł. Nie można odebrać dziedzictwa. Osiągnięcia żyją wiecznie.”

James Blake, kolejny emerytowany amerykański zawodnik, i Rennae Stubbs, była zawodniczka Australii i była trenerka Sereny Williams również stanęli po stronie 36-latka.