„Zwolniłbym ją od razu” – dziwna interakcja Igi Świątek z jej psychologiem sportowym podczas przegranej w Wimbledonie wprawia w zakłopotanie fanów tenisa

We wtorkowym meczu na korcie centralnym Elina Switolina pokonała Igę Świątek, Igę Świątek, i przedłużyła swój niesamowity występ na Mistrzostwach Wimbledonu 2023 i awansowała do półfinału.

Switolina, która w poprzedniej rundzie pokonała Wiktorię Azarenkę, zaliczyła znakomity powrót, wygrywając pierwszego seta ze Świątkiem 7:5. Polka wyrównała mecz w kolejnym zaciekłym secie 7:6(5), wygrywając tie-break, zanim Switolina pokonała czterokrotnego głównego zwycięzcę, wygrywając ostatniego seta 6:2.

Ukraińska gwiazda, była półfinalistka Wimbledonu w 2019 roku, zmierzy się następnie z Marketą Vondrousovą z Czech o miejsce w sobotnim starciu o tytuł.

Jednak jeden moment podczas meczu zwrócił uwagę wszystkich. Daria Abramowicz, psycholog sportowy Igi Świątek, powiedziała coś do niej i wykonała ćwierkający ruch ręką. Na to 22-latek sarkastycznie odpowiedział kciukiem w górę.

Fani tenisa byli niezadowoleni z dziwacznej interakcji duetu i zabrali się na Twittera, aby wyrazić swoje uczucia. Jeden z użytkowników zakwestionował działania Abramowicz, mówiąc, że zamiast wściekać się na Świątek , powinna zachęcać.

„Czy nie powinna jej zachęcać, zamiast się na nią złościć?”, zapytał użytkownik.

Inny użytkownik sarkastycznie stwierdził, że ich zdaniem Polkę motywuje w tym momencie irytacja jej psychologa na nią. Użytkownik napisał:

„W tym momencie nie wiem, może motywacją igas jest to, że daria ją denerwuje?”

Według innej relacji, gdyby byli na miejscu Świątka, natychmiast zwolniliby Darię Abramowicz.

„Zwolniłbym ją natychmiast” – napisało konto na Twitterze.

Oto kilka innych reakcji fanów tenisa:

„Przegrałam i na pewno nie jestem zadowolona” – Iga Świątek

Iga Świątek na zdjęciu z Mistrzostw Wimbledonu 2023

Iga Świątek podczas konferencji prasowej stwierdziła, że ​​jest wyraźnie niezadowolona ze swojego występu, ponieważ przegrała. Szybko jednak pogratulowała Elinie Switolinie i obiecała ciężej pracować w nadchodzących latach, aby być bardziej konsekwentną.

„Cóż, na pewno nie jest to teraz łatwe, ponieważ przegrałem i na pewno nie jestem szczęśliwy. Wiem, że dałem z siebie wszystko. Może to nie był mój najlepszy występ dzisiaj, ale też Elina zagrała naprawdę dobrze. Więc gratulacje dla niej. Będę ciężej pracować, aby być bardziej konsekwentnym w przyszłych latach i grać lepiej – powiedziała.

W potencjalnym zwrocie wydarzeń Iga Świątek może znaleźć się w niepewnej sytuacji, ponieważ jej światowy numer 1 wisi na włosku. Wynik zależy od występu Aryny Sabalenki , która w środę (12 lipca) zmierzy się z Madison Keys w ćwierćfinale.

Gdyby Sabalenka triumfowała i awansowała do upragnionego finału, panowanie Polki na szczycie rankingu WTA skończyłoby się gwałtownie, oddając tron ​​Białorusince.