„Widziałem, jak Venus Williams to zrobiła, jest inspiracją” – Ons Jabeur przypisuje Amerykaninowi zwycięstwo w Cincinnati Open 2R

Ons Jabeur uznała Venus Williams za inspirację dla jej niezwykłego zwycięstwa nad Anheliną Kalininą podczas Western and Southern Open 2023 w Cincinnati.

Po powrocie na kort po przegranej z Marketą Vondrousovą w finale mistrzostw Wimbledonu 2023, Jabeur odniosła zwycięstwo w swojej kampanii na imprezie WTA 1000.

Tunezyjczyk zdominował seta otwierającego, pozbawiając Kalininę szans na przełamanie i zdobywając wczesne prowadzenie. Pomimo serwowania w meczu przy stanie 5:4 w drugiej, 28-latek nie był w stanie zakończyć wygranej, ponieważ Ukrainiec walczył o wyrównanie wyników i wymuszenie rozstrzygnięcia.

Kalinina kontynuowała swój impet w trzecim secie, szybko wychodząc na prowadzenie 5:1. Jednak Tunezyjczyk wykazał się niezwykłą odpornością, by zaaranżować oszałamiający powrót, wygrywając pięć meczów z rzędu i wygrywając 6:3, 6:7(2), 7:6(2) w dwie godziny i 42 minuty.

Po zwycięstwie Ons Jabeur opowiedziała o swoim nastawieniu, gdy w decydującym meczu przegrywała 1-5. Przyznała się do frustracji, którą wtedy odczuwała, i przypisała swoją wytrwałość wspierającemu tłumowi, który zmotywował ją do kontynuowania.

Tunezyjka podziękowała też Venus Williams , która zainspirowała się zwycięstwem Amerykanki nad Veroniką Kudermetovą w pierwszej rundzie.

„Mam na myśli wiele rzeczy, wiele frustracji. Myślałem o wielu rzeczach. Po pierwsze, tłum naprawdę pomógł mi się dostać, nie poddając się. Słyszałem, jak niektórzy mówili, żebym się nie poddawał. I widziałem, jak Venus zrobiła to wczoraj, wracając z 5-1. Jest inspiracją dla mnie i dla wielu graczy, więc muszę jej podziękować za dzisiejszy powrót” – powiedział Ons Jabeur w swoim wywiadzie na korcie.

Światowa 5 również wyraziła zadowolenie ze swojej wytrwałości podczas ciężko wywalczonego zwycięstwa.

„Bardzo zadowolony z wygranej. Było bardzo ciężko, ale cieszę się, że dalej walczyłem, grałem punkt po punkcie i cieszę się, że ostatecznie wygrałem – powiedziała.

Cincinnati Open 2023: Ons Jabeur czeka na zwyciężczynię Victorii Azarenki i Donny Vekic; Venus Williams zmierzy się z Qinwenem Zhengiem

Ons Jabeur i Venus Williams

Po zwycięstwie nad Anheliną Kalininą, Ons Jabeur zmierzy się ze zwyciężczynią meczu pomiędzy Victorią Azarenką a Donną Vekic w trzeciej rundzie Western & Southern Open.

Azarenka awansowała do drugiej rundy pokonując rozstawioną z numerem 11 Barborę Krejcikovą 6:3, 7:5. Tymczasem Vekic zapewniła sobie zwycięstwo 7:6(5), 7:5 nad Jennifer Brady i zapewniła sobie miejsce w starciu z Białorusinką.

Z drugiej strony Venus Williams będzie kontynuowała swoją kampanię w Cincinnati przeciwko Qinwen Zheng. Zheng awansował do drugiej rundy po pokonaniu Aleksandry Sasnowicz 6:1, 6:4.