„Teraz cię nienawidzę, ale i tak wiesz, że cię kocham” – żartuje Aryna Sabalenka po przegranej Wimbledonu z Ons Jabeur, zastanawia się nad swoją kampanią

Aryna Sabalenka żartowała, że ​​nie lubi Ons Jabeur, gdy ten ją pokonał, ale mimo wszystko przyznała się do swojej trwałej miłości do Tunezyjczyka. Zrobiła komentarz po swojej porażce z Jabeurem w półfinale Wimbledonu 2023.

Białorusinka wygrała pierwszego seta w dogrywce, zanim wicemistrz z zeszłego roku zmienił bieg i wygrał dwa kolejne sety. Zwycięstwem 6-7(5), 6-4, 6-3, szósta rozstawiona zapewniła sobie miejsce w finale Wimbledonu.

28-latka zmierzy się teraz z Marketą Vondrousovą w finale SW19 w sobotę, 15 lipca. Vondrousova pokonała Elinę Svitolinę w półfinale i awansowała do pierwszego starcia o tytuł Wimbledonu .

Po swojej stracie Sabalenka w mediach społecznościowych żartobliwie wyraziła swoją chwilową niechęć do Jabeura, zanim stwierdziła, że ​​ją kocha.

„Dziękuję tym, którzy wspierali mnie przez te kilka tygodni! Naprawdę podobał mi się mój czas tutaj na Wimbledonie. Ogromne gratulacje dla @onsjabeur za niesamowity występ dzisiaj. Teraz cię nienawidzę, ale wiesz, że i tak cię kocham! Powodzenia w finale, masz to” – napisała Aryna Sabalenka.

Sabalenka podziękowała osobom, które były przy niej przez te dwa tygodnie w Londynie. Stwierdziła, że ​​bardzo podobało jej się jej doświadczenie w Wimbledonie. Ponadto złożyła serdeczne gratulacje Jabeurowi za stworzenie wyjątkowego występu tego dnia.

Numer 2 na świecie życzył także tunezyjskiemu zawodnikowi powodzenia w finale, wyrażając wiarę w jego umiejętności odniesienia sukcesu.

Post Aryny Sabalenki na Instagramie

Ons Jabeur pokonał Arynę Sabalenkę w finale Marketa Vondrousova Wimbledonu

Ons Jabeur świętuje zwycięstwo nad Aryną Sabalenką

Ons Jabeur i Aryna Sabalenka spotkały się 13 lipca w półfinale Wimbledonu 2023. Jabeur wygrała mecz 6:7(5), 6:4, 6:3 i awansowała do drugiego z rzędu finału Wimbledonu. Mecz był wyrównany, a obaj gracze wymieniali się przerwami przez cały czas. Tunezyjka nie poddała się, ponieważ zebrała się z seta i dwukrotnie rozbiła Sabalenkę w trzecim secie, aby zapewnić sobie zwycięstwo.

Mecz był pokazem siły obu zawodniczek. Podczas gdy różnorodność i dotyk Jabeura były w pełni widoczne, siła i agresja Sabalenki również były imponujące. Ostatecznie zdolność Jabeur do dostosowania swojej gry i pozostania cierpliwym opłaciła się, ponieważ była w stanie znaleźć sposób na przełamanie serwisu Sabalenki, gdy miało to największe znaczenie.

Ons Jabeur zmierzy się z Marketą Vondrousovą w finale w sobotę, 15 lipca.