„Muszę to rozgryźć” – Anthony Davis przyznaje, że ma pracę do wykonania po tym, jak Nikola Jokic zniszczył go w grze 1

Anthony Davis i LA Lakers mieli trudności z pokonaniem supergwiazdy Denver Nuggets Nikolą Jokiciem podczas pierwszego meczu finałów Konferencji Zachodniej. Nastąpiło to, gdy Jokic zakończył z potwornym triple-double z 34 punktami, 21 zbiórek, 14 asystami, dwoma blokami i trzema trójkami przy 70,6% skuteczności.

Tymczasem Nuggets odnieśli zwycięstwo 132:126, prowadząc aż 21 punktami. Po środowej sesji filmowej zespołowej Davis został zapytany, co może zrobić, aby lepiej powstrzymać Jokica przed posuwaniem się do przodu. Davis powiedział, że wciąż próbuje to rozgryźć, według Dave’a McMenamina z ESPN:

„Po dzisiejszym filmie Anthony Davis przyjął odpowiedzialność za kierowanie obroną LAL przeciwko DEN – niezależnie od tego, czy będzie to pojedynek 1 na 1 z Nikolą Jokiciem, czy też wędrowanie i jednoczesne obserwowanie Aarona Gordona:„ Dlatego płacą mi duże pieniądze. Muszę to rozgryźć” – napisał na Twitterze McMenamin.

Davis zakończył mecz z 40 punktami, 10 zbiórkami, trzema asystami, trzema przechwytami i dwoma blokami przy 60,9% strzelania w meczu 1. 40 punktów oznaczało jego mecz z najwyższym wynikiem w play-offach 2023 (13 meczów).

Jednak, jak wspomniał Davis, prawdopodobnie będzie musiał podnieść defensywę, aby pomóc Lakersom zapewnić sobie zwycięstwo w grze 2.

LeBron James o porażce Lakers w pierwszym meczu z Denver

Napastnik LA Lakers, LeBron James

Napastnik LA Lakers, LeBron James, mówił także o porażce Lakers w meczu 1 z Denver Nuggets we wtorek wieczorem. James przypisał porażkę temu, że Lakers nie byli gotowi do rozpoczęcia gry i przegrywali 72-54 w przerwie:

– Tak, wejście do gry zajęło nam pół godziny – powiedział James.

„I to była prawie gra w piłkę. Uderzyli nas w usta na początek… Wiem, że mecz wygrywa się w 48 minut, ale to oni nadawali ton w 24 minutach i graliśmy nadrabianie zaległości przez następne 24.”

Mecz nr 2 pomiędzy Lakers i Nuggets odbędzie się w czwartek w Denver.