„Czuję się oszukany, czuję się okradziony” – kiedy Serena Williams skomentowała porażkę w US Open z Jennifer Capriati

Serena Williams odpadła w ćwierćfinale z Jennifer Capriati na US Open 2004 w meczu, który miał sporo dramaturgii.

Amerykanka weszła do turnieju z trzecim rozstawieniem i zapewniła sobie miejsce w ostatniej ósemce dzięki wygranym setom z Sandrą Kleinovą, Lindsay Lee-Waters, rozstawioną z 30. Tatianą Golovin i rozstawioną z 15. Patty Schnyder. Tutaj zmierzyła się z rozstawioną z numerem ósmym Jennifer Capriati.

Serena Williams wygrała pierwszego seta 6:2, ale Capriati wygrała dwa kolejne sety 6:4, 6:4 i zapewniła sobie miejsce w półfinale.

W trzecim secie meczu Williams uderzył bekhendem, który zajrzał do środka, ale sędzia główny Mariana Alves uznał, że jest on wyeliminowany. Kłóciła się nawet o to z Portugalczykami, ale bezskutecznie i Capriati wygrał mecz.

Przemawiając na konferencji prasowej po meczu, Williams powiedziała, że ​​Alves chwilowo oszalał.

„Zrobiłem. Myślałem, że źle oceniła wynik. Miałem zadzwonić do sędziego. Ale twierdziła, że ​​wiesz – chyba chwilowo oszalała” – powiedział Amerykanin.

Zapytana o emocje, które wtedy przeżywała, Williams żartowała, że ​​była bardzo zła i zgorzkniała. Dodała, że ​​czuje się oszukana i okradziona.

„Jestem teraz bardzo zły i zgorzkniały (śmiech). Jestem bardzo zły. Gorzkie (śmiech). Jestem wkurzony. Czuję się oszukany. Czy powinienem iść dalej? Po prostu czuję się okradziony” – powiedział wówczas 22-latek.

Bieg Jennifer Capriati w US Open 2004 dobiegł końca w półfinale, kiedy przegrała 6: 0, 2: 6, 7: 6 (5) z ewentualną wicemistrzynią Eleną Dementievą.

Serena Williams i Jennifer Capriati walczyły ze sobą w siedmiu meczach Wielkiego Szlema

Serena Williams podczas meczu trzeciej rundy US Open 2022

Serena Williams i Jennifer Capriati mierzyły się ze sobą 17 razy, a siedem z tych spotkań miało miejsce podczas Wielkiego Szlema. Ten ostatni wygrał cztery główne spotkania między nimi, podczas gdy ten pierwszy wygrał trzy.

Pierwsze wielkoszlemowe spotkanie pomiędzy Williamsem i Capriati miało miejsce w ćwierćfinale French Open 2001, gdzie ten ostatni wygrał 6:2, 5:7, 6:2. W tym samym roku Capriati pokonała także swoją rodaczkę 6:7 (4), 7:5, 6:3 w ostatniej ósemce Wimbledonu.

W następnym roku Serena Williams wygrała oba spotkania Wielkiego Szlema między nimi na French Open i Wimbledonie . Williams i Capriati zmierzyli się ze sobą trzykrotnie na Majorach w 2004 roku. Ten ostatni zwyciężył w French Open, podczas gdy ten pierwszy triumfował na Wimbledonie.

Starcie w US Open było ostatnim spotkaniem Sereny Williams i Jennifer Capriati, która zakończyła karierę pod koniec sezonu 2004.