„Prawie zaliczyłem pięciokrotny dublet dzięki stratom.”: Komiczne podejście Victora Wembanyamy do potencjalnej gry rekordowej

Victor Wembanyama miał dość zabawną wypowiedź, opowiadając o potencjalnej grze rekordowej, w której zaliczył rzadkie triple-double, tyle że tym razem były to bloki, a nie asysty. Osoba z numerem 1 w drafcie NBA na rok 2023 zanotowała 27 punktów, 14 zbiórek i 10 bloków, gdy w poniedziałek, 12 lutego San Antonio Spurs zdziesiątkowały Toronto Raptors 122:99. Aby dodać do tego wyczynu, wielki człowiek podparł podnieś liczby w 29 minut, realizując potencjał bycia supergwiazdą pokolenia.

W rozmowie z mediami po zwycięstwie Wembanyama został zapytany o gigantyczny mecz, a środkowy zareagował dość zabawnie.

„Tak po namyśle, tak. Ale najpierw chciałem wygrać. Prawie udało mi się uzyskać pięciokrotne dublet po stratach.

Wembanyama miał świadomość, że przy okazji miał siedem strat. Inne liczby obejmowały pięć asyst i dwa przechwyty. To jego drugie triple-double w sezonie, po tym jak zdobył swoje pierwsze zwycięstwo w meczu z Detroit Pistons, zdobywając 16 punktów, 12 zbiórek i 10 asyst w 21 minut.

Rekordowy mecz debiutanta w poniedziałek był także pierwszym triple-double z blokami od 2021 roku, po tym jak Clint Capela zdobył dla Atlanta Hawks 13 punktów, 19 zbiórek i 10 bloków.

Gregg Popovich odkrywa, że ​​Victor Wembanyama zrobił największą poprawę w połowie meczu

Gdy w zeszłym miesiącu San Antonio Spurs osiągnęli półmetek, uwaga skupiła się na analizie występów Victora Wembanyamy, a główny trener zespołu Gregg Popovich wyjaśnił, jak zauważył poprawę środka drużyny od pierwszego meczu do połowy meczu.

„Prawdopodobnie w agresywności. Bieganie do kosza i brak koncentracji na rzutach za trzy punkty, bieganie po parkiecie, bycie celem. Oczywiście zespół nauczył się, że musi rzucać podaniami, nie jest to coś, do czego byliśmy przyzwyczajeni. Nauczył się, jak to robić i rozumie, że nadaje ton każdemu”.

Nowicjusz był w tym sezonie mocnym punktem Spurs, notując średnio 20,4 punktu i 10,1 zbiórek. Przed poniedziałkowym meczem z Raptors Wembanyama wszedł z najlepszym w lidze rekordem trzech bloków na mecz.

Podczas gdy odbudowujący się Spurs miał w tym sezonie niezapomnianą kampanię, Wembanyama sprostał szumowi medialnemu, a jego znakomita passa pozwoliła mu udać się na swój pierwszy Weekend All-Star pod koniec tego tygodnia w Indianapolis, gdzie w piątek zasznuruje się w wyzwaniu Wschodzących Gwiazd. oraz konkurs umiejętności w sobotę.

Victor Wembanyama i Spurs zakończą tydzień wyjazdowym meczem z Dallas Mavericks w środę (14 lutego).