Jak długo trwał najdłuższy Super Bowl w historii? Cofamy się wspomnieniami do najdłuższego ważnego meczu w historii

Super Bowl to crescendo sezonu NFL. To długi, całodniowy program wypełniony nie tylko meczem, ale także reklamami i długo oczekiwanym występem w przerwie meczu. Dlatego oczekuje się, że Super Bowl przyćmi trzy godziny.

Tytuł najdłuższego Super Bowl w historii należy do Super Bowl XLVII i trwał 4 godziny i 14 minut od rozpoczęcia do końca. Należy zauważyć, że mecz został przerwany na 34 minuty z powodu przerwy w dostawie prądu w Superdome w Nowym Orleanie w Luizjanie.

Przyjrzyjmy się najdłuższemu dużemu meczowi w historii NFL i jego zakończeniu po 34-minutowym opóźnieniu.

Co wydarzyło się podczas najdłuższego Super Bowl wszechczasów?

Podczas Super Bowl XLVII doszło do pojedynku pomiędzy Baltimore Ravens i San Francisco 49ers. Mecz był pierwszym w historii meczem Super Bowl pomiędzy dwoma braćmi, w którym John Harbaugh trenował drużynę Ravens, a Jim Harbaugh był trenerem 49ers. Mecz odbył się w Mercedes-Benz Superdome, a w przerwie meczu wystąpiła Beyonce z udziałem Destiny’s Child.

W meczu tym rywalizowały dwie niepokonane drużyny w meczach Super Bowl. Ravens prowadzili 1 : 0, a 49ers prowadzili 5:0 przed meczem.

Baltimore Ravens prowadzili w meczu 28-6, zanim w Superdome nastąpiła częściowa przerwa w dostawie prądu. Ten problem spowodował zawieszenie gry na 34 minuty. Po rozwiązaniu problemu gra wznowiła standardowe działanie.

Po wznowieniu drużyna San Francisco 49ers rozpoczęła energiczny powrót. Podopieczni Jima Harbaugha w trzeciej kwarcie zdobyli 17 punktów bez odpowiedzi i zmniejszyli prowadzenie Ravens do 28-23. Jednak ich wysiłki poszły na marne, ponieważ Ravens znakomicie poradzili sobie z grą przez cały odcinek i prowadzili 34-31.

Rozgrywający Ravens Joe Flacco został mianowany MVP Super Bowl podczas swojego jedynego występu w Super Bowl.

Według doniesień mecz obejrzało w USA szacunkowo 108,69 mln widzów. Co więcej, 164,1 miliona widzów obejrzało co najmniej sześć minut ważnego meczu.

Mecz ten pozostaje ostatnim zwycięstwem drużyny Ravens w Super Bowl w ich znakomitej historii, a 49ers wciąż gonią za pierwszym pierścieniem od lat 90-tych. Ponieważ San Francisco w niedzielę zmierzy się w ważnym meczu z Kansas City Chiefs, ciekawie będzie zobaczyć, czy uda im się tutaj zakończyć suszę.