Jak długa jest przerwa w meczu gwiazd NBA? Przeglądam listę wydarzeń zaplanowanych po weekendzie ASG 2024

Teraz, gdy weekend All-Star NBA dobiegł końca, liga zrobi sobie krótką przerwę przed wznowieniem sezonu zasadniczego. To będzie dobry moment dla drużyn, aby dać odpocząć swoim gwiazdom i zaplanować, w jaki sposób podejdą do trudów nadchodzącej rywalizacji w fazie play-off.

Zespoły i ich zawodnicy będą mogli cieszyć się trzydniową przerwą po meczu NBA All-Star, który odbył się 18 lutego. W dniach 19-21 lutego nie odbędą się żadne zaplanowane mecze w sezonie zasadniczym.

Podczas tej krótkiej przerwy nie odbędą się żadne zaplanowane wydarzenia w całej lidze. Gracze najprawdopodobniej wykorzystają ten czas na zrobienie sobie wolnego, a ich aktywność może się różnić w zależności od osoby.

Po wznowieniu rozgrywek 22 lutego kibice będą mieli okazję rozegrać 12 meczów, w których na boisku wyjdą 24 drużyny. Zaraz 23 lutego liga może pochwalić się kolejnym pełnym harmonogramem obejmującym łącznie 10 meczów.

Marsz. 1 to termin zrzeczenia się uprawnień do play-offów. Tylko gracze, którzy podpisali kontrakt przed tym terminem, będą uprawnieni do udziału w rozgrywkach posezonowych.

Sezon zasadniczy zakończy się 14 kwietnia, a turniej play-in odbędzie się w dniach 16-19 kwietnia. Pierwszy mecz finałów NBA zakończy się 6 czerwca pomiędzy zwycięzcami finałów Konferencji Wschodniej i Zachodniej.

Jak wyglądają rankingi drużyn po przerwie w NBA All-Star?

Przed rozpoczęciem weekendu NBA All-Star Boston Celtics w dalszym ciągu dominowali, będąc jedyną drużyną, która w tym sezonie wygrała 40 meczów (43-12). Pierwszą część sezonu zakończyli serią sześciu zwycięstw z rzędu. Cleveland Cavaliers zajmują drugie miejsce na wschodzie za Celtics, ale tracą sześć meczów (36-17).

Inną drużyną, na którą warto zwrócić uwagę, jest Milwaukee Bucks, który rozpoczął przerwę w NBA All-Star po przegranej siedmiu z ostatnich 10 meczów. Po zastąpieniu Adriana Griffina na stanowisku głównego trenera Doca Riversa weszli w załamanie, ale mają szansę odzyskać dynamikę, gdy akcja zostanie wznowiona.

Po drugiej stronie wyścigu play-off w Konferencji Wschodniej znajduje się Miami Heat (30-25), które o jedno zwycięstwo dzieli od zajmującego szóste miejsce Indiana Pacers (31-25). Jednak Orlando Magic również ma takie same szanse, ponieważ obecnie remisuje z Heat.

Tymczasem na Zachodzie liderem jest Minnesota Timberwolves z bilansem 39-16. Wyścig o pierwsze miejsce na Zachodzie pozostaje zacięty, ponieważ OKC Thunder (37-17), LA Clippers (36-17) i Denver Nuggets (36-19) są tylko trzy mecze za nimi.

Kolejną drużyną, na którą warto zwrócić uwagę, jest dziewiąte Los Angeles Lakers (30-26), które przystąpiło do przerwy w NBA All-Star po serii trzech zwycięstw z rzędu. Przerwa nadeszła w idealnym dla nich momencie, ponieważ pozwala LeBronowi Jamesowi odpocząć po tym, jak opuścił ostatni mecz przeciwko Utah Jazz z powodu kontuzji lewej kostki .

Przed nimi Dallas Mavericks, którzy obecnie zajmują siódme miejsce (32-23), grożą wyprzedzenie New Orleans Pelicans i Phoenix Suns, którzy zremisowali przed przerwą w All-Star (33-22).