„Jak daleko to sięga, powiedz mi!” – Trener Novaka Djokovica, Goran Ivanisevic, zlekceważony w konkursie na trenera roku ATP, złości Nikolę Pilica

Legendarny serbski trener tenisa Nikola Pilic nie rozumie, dlaczego trener jego rodaka Novaka Djokovica, Goran Ivanisevic, nie zdobył tytułu Trenera Roku ATP.

36-letni Serb zaliczył sztandarowy rok 2023, docierając do wszystkich czterech finałów Wielkiego Szlema i wygrywając trzy. Ostatni triumf – na US Open – uczynił go pierwszym graczem w erze Open, który wygrał 24 turnieje Major.

Djokovic zdobył także dwa tytuły Masters 1000 i rekordowy siódmy tytuł ATP Finals w Turynie, kończąc rok na pierwszym miejscu po raz ósmy, który był rekordowy. Na krótko przed przełomem roku Serb stał się pierwszym zawodnikiem – zarówno mężczyzną, jak i kobietą – który spędził 400 tygodni na pierwszym miejscu.

Niemniej jednak trener Djokovica Goran Ivanisevic został pominięty w konkursie na Trenera Roku ATP 2023, który otrzymał Trener Jannika Sinnera, Darren Cahill. Sinner miał przełomową kampanię, docierając do swojego pierwszego półfinału Wielkiego Szlema i finału finału ATP oraz zdobywając swój pierwszy tytuł Masters 1000.

Uznając, że Sinner miał „dobry” rok, Pilic uważa, że ​​najlepszym trenerem roku powinien był zostać trener Djokovica, Ivanisevic, który pomógł swojemu podopiecznemu wygrać trzy Wielkie Szlemy, podczas gdy Sinner nie wygrał żadnego:

„Janik Sinner to dobry zawodnik, ale nie wygrał żadnego Wielkiego Szlema” – powiedział Pilić Vecernji Novosti. „A teraz jego trener, Australijczyk Darren Cahill, otrzymuje trofeum jako najlepszy trener, a nie Goran? Więc jak daleko to zajdzie, powiedz mi?!

Pilić, jeden z trenerów Djokovica w młodości, dodał, że obecnie ma ograniczony kontakt z Serbem:

„Rzadko się ze sobą kontaktujemy, komunikujemy się głównie za pomocą SMS-ów. Nie będę mu przeszkadzać. Niepokoi go milion ludzi. Chodzi przede wszystkim o gratulacje. Brawo Novak, jesteś najlepszy.”

Djokovic, który do 2024 roku rozpocznie sezon z wynikiem 2:1, w niedzielę (14 stycznia) rozpocznie obronę tytułu Australian Open.

Spojrzenie na dotychczasowy sezon 2024 Novaka Djokovica

Novak Djoković

Novak Djokovic rozpoczął sezon 2024 debiutując na zawodach drużyn mieszanych United Cup Down Under.

W swoim pierwszym meczu w tym roku Djokovic pokonał Chińczyka Zhanga Zhizhena w prostych setach, zanim zawodnik Team Serbii pokonał Jiriego Lehecką z Czech Republika w trzech setach.

Serb jednak poniósł pierwszą porażkę w sezonie, pokonując Australijczyka Alexa de Minaura w prostych setach, pokonując kontuzja nadgarstka. Serbia przegrała 2:1 z Australią i odpadła w ćwierćfinale.

Porażka Novaka Djokovica była pierwszą na australijskiej ziemi od 44 meczów od porażki z Hyeon Chung w czwartej rundzie Australian Open w 2018 roku.