„Jak Marketa Vondrousova wygrała Wimbledon?”; „Wstydliwa porażka”: kibice reagują na to, że Sorana Cirstea obroniła sześć punktów meczowych, aby pokonać Czechów w QF w Dubaju

Fani tenisa zareagowali niedawno na to, że Sorana Cirstea obroniła sześć punktów meczowych i zapewniła sobie zwycięstwo nad Marketą Vondrousovą w ćwierćfinale Mistrzostw Dubaju w tenisie w 2024 roku.

Nierozstawiona Cirstea odniosła oszałamiające zwycięstwo nad Vondrousovą, pokonując ją 2:6, 7:6(1), 6:2 w dwie godziny i 41 minut i zapewniła sobie miejsce w półfinale w Dubaju. Pomimo seta i przewagi 5:1 Rumun wykazał się niesamowitą odpornością i zaliczył niezwykły powrót, w tym obronił sześć punktów meczowych.

Zwycięstwo to oznaczało także trzeci występ Sorany Cirstei w półfinale WTA 1000 w karierze, po jej występach w półfinałach Canadian Open 2013 i Miami Open 2023.

Fani tenisa byli pod wrażeniem, gdy 22. drużyna świata odniosła oszałamiające zwycięstwo nad Marketą Vondrousovą, mimo że była o krok od porażki. W mediach społecznościowych podzielili się swoim zdumieniem nieoczekiwanym obrotem wydarzeń.

Po porażce Vondrousovej w ćwierćfinale w Dubaju jeden z fanów wyraził zdziwienie, jak Czechowi udało się wygrać mistrzostwa Wimbledonu 2023, pokonując Ons Jabeur 6:4, 6:4 w niecałe dwie godziny i zdobywając swój pierwszy Wielki Szlem tytuł singla.

„Jak Marketa Vondrousova wygrała Wimbledon” – napisał fan na X (dawniej Twitterze).

Inny fan określił porażkę Markety Vondrousovej jako „żenującą stratę”.

„Co za żenująca strata dla Vondrousovej tbh smh” – napisał fan.

Oto kilka innych reakcji fanów tenisa:

Sorana Cirstea: „To musi być największy powrót w mojej karierze”

Sorana Cirstea na mistrzostwach tenisa bezcłowego w Dubaju w 2024 r

Podczas wywiadu na korcie po meczu, po zwycięstwie z Marketą Vondrousovą na Mistrzostwach Dubaju w tenisie w 2024 r., Sorana Cirstea opowiedziała o swoim nastawieniu, gdy w drugim secie przegrywała 5:1 po przegranej pierwszego seta.

Cirstea przyznała, że ​​w tej chwili nie skupiała się na wygraniu meczu, ale na jego przedłużeniu, aby zapewnić widzom więcej wrażeń. Wspominając swój niezwykły powrót, Rumunka wyraziła niedowierzanie w związku z jej występem, określając go jako „największy powrót” w swojej karierze.

„To musi być największy powrót w mojej karierze. Szczerze mówiąc, przy stanie 5:1 w secie nie myślałem już o zwycięstwie. Pomyślałem sobie, żeby przynajmniej sprawić, żeby było miło dla publiczności, przynajmniej wydłużyć ten mecz i dać im trochę ładniejszy tenis. Nadal nie wiem, jak mi się to udało” – powiedziała Cirstea.

Następnie w półfinale w Dubaju Sorana Cirstea zmierzy się z Jasmine Paolini. Paolini awansowała do swojego pierwszego półfinału WTA 1000 po walkowerze, gdy jej ćwierćfinałowa przeciwniczka Elena Rybakina wycofała się z meczu z powodu choroby żołądkowo-jelitowej.