Jak 49ers przegrali ostatni raz w Super Bowl? Podsumowanie porażki z Chiefs Patricka Mahomesa

Patrick Mahomes i Andy Reid wspólnie zdobyli swoje pierwsze pierścienie, wygrywając Super Bowl LIV przeciwko San Francisco 49ers. Reid od dawna uważany jest za jednego z najwybitniejszych głównych trenerów w historii NFL, ale niepowodzenie w zdobyciu Super Bowl było jego jedyną poważną porażką. Wymazał tę narrację, gdy Mahomes, w swoim drugim sezonie jako starter, pomógł mu się tam dostać.

Zwycięstwo było jednocześnie drugim pierścieniem w historii Kansas City Chiefs , pierwszym od 50 lat. Ich pierwsze zwycięstwo miało miejsce już w Super Bowl IV w sezonie NFL 1969, kiedy pokonali Minnesota Vikings. Wygranie kolejnego zajęło pięć dekad i prawie do niego nie doszło, ponieważ musieli na to zapracować w epicki sposób.

Zespół 49ers otworzył wynik golem z gry i objął prowadzenie 3:0. Następnie Chiefs odpowiedzieli, zdobywając dziesięć punktów z rzędu, w tym szybkie przyłożenie Patricka Mahomesa . Na przerwę 49ers wyrównali na 10:10 po podaniu Jimmy’ego Garoppolo .

Po wyrównanej pierwszej połowie, w której obie drużyny w różnym momencie przejmowały kontrolę nad meczem, druga połowa rozpoczęła się, gdy 49ers nabrali pełnego impetu. Zdobyli pierwsze dziesięć punktów w drugiej połowie i objęli prowadzenie 20-10, a w połączeniu z przyłożeniem w pierwszej połowie zdobyli 17 punktów z rzędu. Wydawało się, że to oni kontrolowali wynik meczu, ale gospodarze szybko odpowiedzieli atakiem.

Patrick Mahomes powrócił do tytułu MVP Super Bowl

Patricka Mahomesa

Patrick Mahomes podjął wyzwanie, jakim było odrobienie deficytu w drugiej połowie, rzucając podaniami po przyłożeniu w kolejnych dwóch przejazdach i obejmując nieoczekiwane prowadzenie 24-20. Podczas kolejnej przejażdżki 49ers maszerowali po boisku i wydawało się, że mają szansę na wygranie meczu na niecałe dwie minuty przed końcem, gdy Garoppolo popełnił kosztowny błąd.

49ers weszli na terytorium Chiefs i ciężko pracowali, aby zapewnić sobie przyłożenie, które mogło dać zwycięstwo w meczu. Po trzeciej próbie Garoppolo szeroko otworzył Emmanuela Sandersa na głębokie podanie, ale notorycznie go obalił. Następnie został zwolniony w następnej akcji, aby oddać piłkę Chiefs, zasadniczo kończąc próbę własnego powrotu 49ers.

Bohaterskie wysiłki Mahomesa przyniosły mu pierwszą z dwóch nagród MVP Super Bowl w jego dotychczasowej karierze. Trzy lata później zdobył także kolejny pierścień dla franczyzy, co dało Kansas City Chiefs trzy zwycięstwa w Super Bowl . Jest już jednym z sześciu graczy w historii NFL, który zdobył wiele nagród MVP Super Bowl i w tym roku będzie szukał kolejnej w rewanżu z San Francisco 49ers .