Holger Rune, Stan Wawrinka i inni gracze reagują na zwycięstwo Daniiła Miedwiediewa w turnieju Italian Open

Holger Rune, Stan Wawrinka, Vasek Pospisil i kilku innych tenisistów zareagowało na zwycięstwo Daniila Miedwiediewa w 2023 roku w Italian Open.

W niedzielę, 21 maja, Miedwiediew zapewnił sobie swoje pierwsze trofeum na kortach ziemnych i szósty tytuł ATP Masters 1000, pokonując Rune 7-5, 7-5. Zwycięstwo oznaczało również jego 20. tytuł w turnieju ATP.

Były numer 1 na świecie przez całą swoją karierę głośno mówił o swojej niechęci do kortów ziemnych. Nie przeszkadzało mu to jednak w Rzymie, ponieważ przegrał tylko jednego seta podczas turnieju, mimo że stawił czoła takim przeciwnikom jak Alexander Zverev i Stefanos Tsitsipas.

Miedwiediew ujawnił na początku tego roku, że jego poziom komfortu na glinie poprawił się po występach w Madrid Open i Monte-Carlo Masters na początku tego sezonu. W rzeczywistości dotarł nawet do ćwierćfinału w Madrycie, zanim ostatecznie przegrał z Rune.

Miedwiediew udostępnił w mediach społecznościowych kilka jego zdjęć z trofeum Italian Open. W swoim poście wyraził mieszane uczucia wobec kortów ziemnych, mimo niedawnego triumfu na tej nawierzchni.

Stwierdził również, że chociaż może nie mieć pełnej miłości do powierzchni, ma głębokie uznanie dla Rzymu.

„Miłość z gliną? nie wiem. Ale na pewno zakochany w Romaaaa❤️”, Miedwiediew podpisał swój post na Instagramie.

Na wpis Rosjanina odpowiedziało wielu tenisistów i znanych osobistości, składając gratulacje. Wśród tych, którzy złożyli gratulacje, są Stan Wawrinka, Holger Rune i Vasek Pospisil.

„Gratulacje, stary” — skomentował Rune.

„Uwielbiam to oglądać” — skomentował Pospisil.

Zrzut ekranu z reakcjami graczy na post Daniila Miedwiediewa

Gratulacje dla Miedwiediewa złożyli również Hubert Hurkacz i Matthew Ebden.

To był trudny mecz” – Daniił Miedwiediew

Daniil Miedwiediew z tytułem Internazionale BNL D'Italia 2023
Daniil Miedwiediew z tytułem Internazionali BNL D’Italia 2023

Po zwycięstwie w Italian Open Daniił Miedwiediew podzielił się swoimi przemyśleniami na temat starcia na szczycie z Holgerem Rune.

Przyznał, że była to wymagająca gra i przyznał, że zarówno on, jak i Rune początkowo spudłowali kilka prostych strzałów. Mimo to Miedwiediew wyraził zadowolenie z przyspieszenia gry i ostatecznego zwycięstwa.

„To był trudny mecz. Myślę, że oboje byliśmy trochę zdenerwowani na początku i myślę, że obaj przegapiliśmy nasze podstawy. Brakowało nam kilku łatwych rzutów, więc cieszę się, że udało mi się zwiększyć przewagę pod koniec pierwszego seta – powiedział.

„Ale potem na początku drugiego seta od razu przyspieszył, a ja pomyślałem:„ OK, to jest ten moment, w którym muszę zacząć grać lepiej i zejść na jego poziom ”. Wtedy był to najlepszy mecz z tego etapu.

Po triumfie w Italian Open 2023 Daniił Miedwiediew ma awansować na drugie miejsce w światowych rankingach, które zostaną zaktualizowane w poniedziałek, 22 maja.

Tymczasem obecny numer 1 na świecie, Novak Djokovic , zrezygnuje ze swojej pozycji na rzecz Carlosa Alcaraza i spadnie na trzecie miejsce po nieudanej obronie tytułu w Rzymie.