Holger Rune ujawnia, że ​​nie ma złej krwi między nim a Casperem Ruudem po zwycięstwie w Italian Open

Holger Rune ujawnił na konferencji prasowej podczas Italian Open, że zmiażdżył wołowinę z Casperem Ruudem.

Następnie Casper Ruud powiedział Holgerowi Rune’owi, aby „dorósł”, a jego przeciwnik poradził mu, aby „okazał trochę szacunku” po tym, jak obaj walczyli w napiętym ćwierćfinale French Open w 2022 roku, a Norweg wygrał 6-1, 4-6 , 7-6, 6-3.

Skandynawowie spotkali się w oficjalnym meczu dopiero podczas Italian Open 2023 , gdzie Rune pokonał Ruuda w półfinale 6-7(2), 6-4, 6-2. Podczas konferencji prasowej po meczu Rune ujawnił, że między nim a Ruudem nie było złej krwi.

„Tak, właściwie to nie ćwiczyliśmy. Wszystko dobrze. To znaczy, oczywiście rozmawiamy po French Open i jest nam dobrze” – powiedział Duńczyk.

Mecz na Italian Open nie był tak kontrowersyjny jak ten w Paryżu w zeszłym roku, ale wielu uznało przerwę medyczną Holgera Rune’a w środku drugiego seta za kontrowersyjną. Zmieniło to zmianę całego pojedynku, a Rune powrócił od tego momentu.

Ruud został zapytany o rzekomo „taktyczną” przerwę na żądanie na konferencji prasowej w Rzymie . Nie wykorzystał okazji do zaatakowania przeciwnika, Rune też nie powiedział nic złego o Norwegu, zamiast tego go chwalił.

„Nie mam z nim żadnych problemów. To świetny gracz. Pokazuje jedne ze swoich najlepszych tenisów, zwłaszcza na glinie. Jest trudny do zagrania. Bardzo go szanuję. Cieszę się, że w końcu odniosłem pierwsze zwycięstwo nad nim” – ujawnił Holge Rune.

Holger Rune rzekomo kazał matce wyjść podczas French Open 2022

Holger Rune ze swoją matką Aneke

Casper Ruud , ostateczny finalista French Open 2022, pokonał Holgera Rune’a w ćwierćfinale, ale media i fani nie o tym mówili po meczu.

W meczu doszło do kilku kontrowersyjnych incydentów, w tym kilku wybuchów Rune. W szczególności jeden incydent, w którym widziano go, jak krzyczał „forlade (wyjdź)” na boks swojego gracza, zwrócił uwagę fanów tenisa w mediach społecznościowych.

Rune, sfrustrowany po przegranej meczu z Norwegiem, zaczął krzyczeć do swojego boksu, w którym była obecna jego matka Aneke Rune. Słychać było, jak duński młodzieniec krzyczy : „Jeśli nie pomagasz, odejdź”.

Matka Rune’a, która towarzyszy mu w trasie i była obecna we wszystkich jego meczach French Open w tym roku, została zauważona, gdy opuszczała arenę podczas zmiany, wkrótce po wybuchu jej syna.

Duńska supergwiazda zaprzeczyła później, że krzyczała na własną matkę.

„Bardzo kocham moją mamę, nie wyrzuciłem jej z toru. Kiedy jestem sfrustrowany, muszę zostać, nie mogę słuchać mojej mamy i mojego trenera. Nie specjalnie szukałem jej odejścia, w meczu ze Stefanosem też odeszła. Wie, jak dać mi spokój” – stwierdził wówczas Holger Rune.