Zabawne sceny na Cincinnati Open, gdy Aryna Sabalenka bierze sprawy w swoje ręce, aby wysuszyć kort po deszczu, a suszarka wprawia w zakłopotanie Darię Kasatkinę

Aryna Sabalenka wzięła sprawy w swoje ręce i osuszyła kort podczas opóźnionego przez deszcz meczu trzeciej rundy z Darią Kasatkiną w Cincinnati Open w czwartek. Tymczasem Kasatkina wydawała się zakłopotana, gdy na kort wprowadzono nowe suszarki.

Sabalenka pokonała rozstawioną z numerem 14 Kasatkinę 6:3, 6:3 i zwiększyła swoją przewagę w pojedynku nad Rosjanką do 4:2. Jednak mecz nie był pozbawiony wyzwań, ponieważ był wielokrotnie przerywany przez trzy oddzielne opóźnienia spowodowane deszczem.

Pierwsza przerwa miała miejsce, gdy w pierwszym secie było 5:2. Jednak Aryna Sabalenka pozostała niewzruszona przerwą i szybko wróciła na kort, bez wysiłku zabezpieczając przewagę w jednym secie, utrzymując serwis.

Drugi set rozpoczął się od wymiany przełamań obu tenisistek. To Sabalenka przejęła kontrolę w siódmej partii. Numer 2 na świecie wykorzystała swój czwarty punkt przełamania, dostarczając zwycięskiego bekhendowego powrotu, który zapewnił jej prowadzenie 4-3.

Sabalenka zapewniła sobie kolejną przerwę w starciu z Darią Kasatkiną, ostatecznie przypieczętowując mecz. Białorusin zakończył mecz z imponującą skutecznością pięciu z dziewięciu break pointów.

Podczas jednej z opóźnień spowodowanych deszczem, Aryna Sabalenka podjęła inicjatywę, aby pomóc w wysuszeniu kortu w oczekiwaniu na wznowienie meczu. Uzbrojona w ręcznik skrupulatnie zajmowała się miejscami, które zostały przeoczone przez suszarki.

Obejrzyj poniższy klip:

Tymczasem Daria Kasatkina była zakłopotana suszarką, która była używana na korcie. Wyglądała na oszołomioną, gdy maszyna przemknęła obok niej. Rosjanin zwrócił się nawet do sędziego meczowego Kadera Nouniego, aby zapytać o maszynę.

„Nie mogę się doczekać kolejnego wspaniałego meczu z Aryną Sabalenką” — Ons Jabeur o zmierzeniu się z numerem 2 na świecie w ćwierćfinale Cincinnati Open

Aryna Sabalenka i Ons Jabeur na Mistrzostwach Wimbledonu

Ons Jabeur zmierzy się z Aryną Sabelenka w ćwierćfinale Cincinnati Open 2023 w piątek.

Jabeur dotarła do swojego pierwszego ćwierćfinału na twardym korcie od stycznia po tym, jak Donna Vekic wycofała się z meczu 1/8 finału z powodu choroby wirusowej. W wywiadzie po meczu Ons Jabeur wyraziła podekscytowanie walką z Sabalenką.

Tunezyjczyk stwierdził ponadto, że ich poprzednie spotkanie w półfinale Wimbledonu, w którym zwyciężył Jabeur, może pobudzić Sabalenkę.

„Na tym poziomie cały czas będziesz spotykać się z Aryną [lub] z graczami takimi jak ona” — powiedział Jabeur. „Nie mogę się doczekać kolejnego świetnego meczu przeciwko niej. Wiem, że nie wybaczyła mi półfinałów Wimbledonu, więc na pewno będzie to fajny mecz. Sporo emocji w tym meczu, ale nie można się doczekać.

„Uwielbiam grać takimi zawodnikami jak [Sabalenka]. Uwielbiam mieć tego rodzaju konkurencję, wiesz, która czyni nas graczami, którymi jesteśmy dzisiaj” – dodała.