„Podpalił nas na igrzyskach olimpijskich” – Bam Adebayo wiedział, że Gabe Vincent będzie wyjątkowy po tym, jak poprowadzi Heat do zwycięstwa w finałach NBA

Bam Adebayo ponownie przyjrzał się klinicznemu występowi Gabe’a Vincenta przeciwko drużynie USA w meczu pokazowym przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio po zwycięstwie Heat’s Game 2 w finałach NBA. Vincent był w nigeryjskiej drużynie, która wywołała jedno z największych zmartwień w międzynarodowej koszykówce po tym, jak pokonała USA 90-87 w pokazowym meczu olimpijskim w 2021 roku.

Vincent zdominował ten konkurs, zdobywając 21 punktów. Zgasił światła w tym konkursie, przewracając sześć trójek. Adebayo porównał postawę Vincenta w tym meczu do niedzielnego meczu nr 2 przeciwko Nuggets, gdzie ten ostatni zdobył 23 punkty, trafiając 8 z 12, w tym 4 z 6 z głębi, prowadząc Heat do zwycięstwa 111-108, powiedzenie:

„Człowieku, kiedy podpalił nas na igrzyskach olimpijskich, w meczu pokazowym przeciwko Nigerii… Wyszedł z tym rodzajem energii, tym rodzajem zaciekłości i tym gniewem, a stamtąd pomyślałem, że jest jednym z nas”.

Bam Adebayo zasugerował, że dowiedział się, że Gabe Vincent był synonimem „kultury ciepła” po swoim znakomitym występie w tej grze pokazowej. Vincent wciąż odnajdywał się w NBA i był graczem marginalnym.

Mimo to podjął wyzwanie poprowadzenia Nigerii do oszałamiającego zwycięstwa nad początkowym składem Team USA, w którym znaleźli się skład All-Star, w tym Bradley Beal, Jayson Tatum, Kevin Durant i Bam Adebayo.

Od tego czasu Gabe Vincent nadal wykazuje niezwykłą pewność siebie. W tym sezonie zaczął w 50% swoich gier. Vincent przyspieszył w play-offach, rozpoczynając każdy mecz, w którym grał, zdobywając średnio 13,4 punktu i 3,9 asyst, strzelając 40,0% z głębokiej 6,4 próby.

Bam Adebayo i Gabe Vincent zdobyli 26 punktów w drugiej połowie i poprowadzili Miami Heat do zwycięstwa

Miami Heat odrobili 15-punktową stratę i wygrali mecz 2 z Denver Nuggets. Heat byli pierwszą drużyną, która ukradła Nuggetsom przewagę na własnym boisku w play-offach NBA 2023. The Heat po raz pierwszy wyglądali z głębi po przegranej w pierwszym meczu, ale ponownie polegali na swoim elitarnym strzelaniu i nieznośnej obronie, aby zremisować w serii 1-1.

Gabe Vincent i Bam Adebayo odegrali integralną rolę w powrocie. Duet zdobył 26 punktów w drugiej połowie, strzelając 8 z 11. Vincent trafił 3 z 4 rzutów za 3 punkty w tym odcinku. Utrzymali Heat na powierzchni wychodząc z przerwy, zdobywając 14 z 24 punktów Miami zdobytych w trzeciej kwarcie.

To utrzymało Heat w rywalizacji o zwycięstwo w konkursie. W czwartej kwarcie przegrywali o osiem, co utrzymywało ich w uderzającej odległości od sumy Nuggets. Duncan Robinson był wielki we wczesnej czwartej kwarcie, która przechyliła rywalizację na korzyść Miami . Zdobył 10 punktów w ostatniej klatce, strzelając 4 z 5. The Heat pokonali Denver 36-25 w czwartej kwarcie i przypieczętowali zwycięstwo.