„Uderzył mnie w nos!” – Rzekome nagranie audio, które wyciekło, pokazuje, jak LeBron James wścieka się na sędziego po rażącym faulu Dillona Brooksa

Zacięta rywalizacja LeBrona Jamesa i Dillona Brooksa sięga poprzedniego sezonu. Chociaż Brooks nie gra już w Memphis Grizzlies, wydaje się, że między nim a LeBronem Jamesem nadal istnieje konflikt. Kiedy w poniedziałek Brooks i Houston Rockets grali z LeBronem Jamesem i LA Lakers, sytuacja wzniosła się na wyższy poziom.

W czwartej kwarcie, gdy LeBron James i Lakers stracili 13 punktów, James podniósł się i odbił w tym samym momencie, co Dillon Brooks, który mocno upadł, uderzając Jamesa w twarz od tyłu.

LeBron James natychmiast uderzył w pokład, trzymając się za twarz, leżąc twarzą do ziemi. W tym samym czasie kamera pokazała Brooksa schodzącego na drugą stronę kortu.

Po tym jak podniósł się z ziemi, widziano Jamesa, jak przedstawiał swoją sprawę sędziemu, mając po swojej stronie Darvina Hama. Wnikliwi fani zaznajomieni z czytaniem z ruchu warg uważają, że podobno w pewnym momencie można było zobaczyć Jamesa mówiącego „Uderzył mnie w nos!”

Obejrzyjcie poniższy klip i sami podejmijcie decyzję.

Niestety po ciosie James i Lakers już nigdy się nie otrząsnęli, przegrywając z Rockets 135:119 na koniec regulaminowego czasu gry.

James w trakcie meczu zaliczył double-double, notując średnio 23 punkty i 10 asyst. Tymczasem Brooks zdobył 17 punktów w 28 minut, dodając do sumy trzech zbiórek zespół.

Patrząc na rywalizację LeBrona Jamesa i Dillona Brooksa

Jak wspomniano wcześniej, rywalizacja LeBrona Jamesa i Dillona Brooksa sięga poprzedniego sezonu, kiedy Brooks stwierdził, że LeBron James nie lubi jeździć w lewo.

Po faulu przeciwko Jamesowi i Lakersom podczas meczu w styczniu 2023 roku wyjaśnił mediom:

„Nie chce iść w lewo. Po prostu zmuszałem go do schodzenia w lewo przez całą grę. Ustabilizowałby się albo podałby piłkę.

Później w tym sezonie Brooks wskazał, że biorąc pod uwagę ówczesne rankingi, nie miałby nic przeciwko, gdyby Grizzlies zagrali z Jamesem i Lakersami w play-offach. Po ówczesnym treningu zespołowym CommercialApparel zacytował jego wypowiedź:

„Nie miałbym nic przeciwko zagraniu z LeBronem (Jamesem) w serii siedmiu gier. „Dziedzictwo tam jest. Kiedy pierwszy raz wrócisz do play-offów, znokautuj go od razu. Dobrze nas przetestują. Mają dobre kawałki, dobrych graczy. To będzie dla nas dobry pojedynek w pierwszej rundzie.”

Następnie sytuacja wzniosła się na wyższy poziom podczas play-offów w tym sezonie, kiedy Brooks wycelował w Jamesa podczas rozmowy z przedstawicielami mediów po drugim meczu. Po konfrontacji z Jamesem w połowie meczu nazwał przyszłego Hall of Fame starym:

Podczas gdy James w dużym stopniu oddał strzał w polu karnym, Brooks uderzył go poniżej pasa w kontrowersyjnym zagraniu podczas trzeciego meczu.

Ostatecznie, gdy doszło do play-offów, James i Lakers śmiali się ostatni, eliminując Grizzlies.