„Nie mam pojęcia, stary” – LeBron James reaguje na potworny wsad nad Paulem George’em podczas bitwy między Lakers a Clippers

LeBron James (39 l.) nadal potrafi grać tak, jak wtedy, gdy był co najmniej dekadę młodszy. Udowodniono to po raz kolejny w ostatnim pojedynku LA Lakers z ich rodzinnym rywalem, LA Clippers, gdy wzleciał nad Paulem Georgem, by wykonać potworny jednoręczny plakat.

Do zdarzenia doszło w trzeciej kwarcie ich pojedynku 7 stycznia na Crypto.com Arena. Na nieco ponad 11 minut do końca tej kwarty James przyjął piłkę na polu obrony i pobiegł do szybkiej przerwy.

Był w stanie pokonać większość graczy na korcie, ale spotkał go George w farbie. Wydawało się, że napastnik Clippers będzie ostro walczył z próbą strzału, ale LeBron wstał po swoim charakterystycznym jednoręcznym uderzeniu tomahawkiem.

To wydarzenie pokochali fani Lakers i LeBrona na całym świecie i było ono publikowane niezliczoną ilość razy. Tak naprawdę gwiazda NBA sam poświęcił czas na dodanie kilku takich postów do swojej historii na Instagramie.

Jeden z postów zawierał podpis z pytaniem Jamesa, jak mu się to udało, na co on po prostu odpowiedział:

„Nie mam pojęcia, stary!” powiedział LeBron wraz z emoji wzruszenia ramionami.

LeBron James odpowiada fanowi na pytanie, jak plakatował Paula George’a

LeBron James i LA Lakers przełamują serię czterech porażek z rzędu, wygrywając z Clippers

Najważniejszy wsad LeBrona Jamesa Paul George jest jeszcze słodszy, ponieważ Lakers przerwali czteromeczową passę porażek. Zespół odniósł zacięte zwycięstwo nad rywalami 106-103 i poprawił swój wynik do 18-19. Ten mecz przerywa także passę pięciu zwycięstw Clippers, pomimo imponującego bilansu 22-13.

LeBron był liderem swojej drużyny pod względem punktacji, zdobywając 25 punktów, trafiając 11 z 19 celnych strzałów z gry. Miał także kompletny mecz, ponieważ złapał 8 band i siedem razy uderzył piłką.

Wspierającym LeBrona był Anthony Davis, który zakończył wieczór double-double, na który składały się 22 punkty i 10 zbiórek. Popisał się także mocnym akcentem w defensywie, zapisując trzy przechwyty i jeden blok.

Inni gracze Lakers, którzy poprawili swoje wyniki, to D’Angelo Russell i Taurean Prince, zdobywając po trzynaście punktów każdy.

Tymczasem LA Clippers prowadzili Paul George i Ivica Zubac, którzy mieli po 22 punkty. Dodatkowo Zubac również miał fenomenalną noc na szachownicy, notując 19 zbiórek.

James Harden odegrał kluczową rolę w utrzymaniu remisu, zdobywając 15 punktów i dziewięć asyst. Kawhi Leonard i Norman Powell również wnieśli znaczący wkład, ponieważ obaj zdobyli odpowiednio 15 i 14 punktów.