Grigor Dimitrov porzuca Nike dla Lacoste, debiutuje w nowym zestawie na French Open 2023

Grigor Dimitrov zadebiutował swoim nowym sponsorem z Lacoste podczas French Open 2023, dołączając do takich osób jak Novak Djokovic i Daniil Miedwiediew w kontaktach z marką.

Dimitrow rozpoczął swoją kampanię Roland Garros z przytupem, pokonując Timofeya Skatova w dwóch setach, 6-0, 6-3, 6-2. Jego imponujący występ pomógł mu poprawić rekord 16-10 zwycięstw i porażek w sezonie i 15-12 na kortach ziemnych Major.

Bułgar miał na sobie swój nowy zestaw Lacoste podczas starcia, po rozstaniu z Nike. Marka wykorzystała również media społecznościowe, aby powitać Dymitrowa w rodzinie Lacoste.

„Nowy krokodyl został zauważony w @rolandgarros. Witamy w #TeamLacoste, Grigor Dimitrov” – napisała marka na Twitterze.

Oficjalny uchwyt Lacoste w mediach społecznościowych również świętował zdecydowane zwycięstwo byłego nr 3 na świecie w pierwszej rundzie w Paryżu.

„Partnerstwo rozpoczęte w dobrym stylu. Grigor Dimitrow wygrywa prostego seta na początek w Paryżu. Witamy w rodzinie Grigora” – czytamy w poście.

Lacoste wypuścił reklamę z Dimitrowem w roli głównej, w której wystąpił w całkowicie białym stroju, ćwicząc na glinie.

Fan udostępnił zdjęcie z sesji reklamowej w mediach społecznościowych i przypuszczał, że cały biały strój reprezentuje strój Bułgara na Wimbledon 2023.

Djokovic dołączył do Lacoste jako ambasador marki w maju 2017 roku. W międzyczasie Miedwiediew nawiązał współpracę z francuską marką w 2019 roku i zadebiutował swoim nowym logo , zaprojektowanym we współpracy z Lacoste, podczas Australian Open 2023.

French Open 2023: Grigor Dimitrow i Novak Djokovic do drugiej rundy, odpada Daniil Miedwiediew

Grigor Dimitrow awansował do drugiej rundy French Open 2023

Grigor Dimitrow zmierzy się z Emilem Ruusuvuorim w drugiej rundzie French Open. W przeciwieństwie do Dimitrova zwycięstwo Ruusuvuoriego nie było proste, ponieważ pokonał Gregoire’a Barrere’a w pełnym napięcia starciu w pięciu setach.

Po wygraniu pierwszego seta 6:2, Rusuusuvuori nie był w stanie utrzymać swojego rozpędu, gdy faworyt gospodarzy podwyższył swój poziom i wygrał drugiego i trzeciego seta. Jednak Fin powrócił w czwartym secie, zanim wygrał piątego seta i zapewnił sobie zwycięstwo 6:2, 6:7(9), 5:7, 6:1, 6:4 i zapewnił sobie miejsce w meczu z Bułgarem.

Tymczasem Novak Djokovic również odniósł zwycięstwo w prostych setach nad Aleksandarem Kovaceviciem, wygrywając 6:3, 6:2, 7:6(1). Serb zmierzy się w drugiej rundzie w Paryżu z Martonem Fucsovicsem.

Z drugiej strony Daniil Miedwiediew został wyeliminowany z turnieju w pierwszej rundzie, gdy numer 172 świata, Thiago Seyboth Wild, dokonał oszałamiającego zdenerwowania, pokonując drugiego rozstawionego 7-6(5), 6-7(6), 2- 6, 6-3, 6-4. Dzięki wygranej Brazylijczyk po raz pierwszy w swojej karierze awansował do drugiej rundy Wielkiego Szlema.