Podsumowanie piątego dnia French Open – szokująca porażka Jannika Sinnera i nie tylko

Dzień 5 French Open był kolejnym pełnym wrażeń dniem, ponieważ zakończyła się druga runda turniejów singlowych.

Casper Ruud i Taylor Fritz zapewnili sobie miejsca w trzeciej rundzie, wygrywając cztery sety z odpowiednio Giulio Zeppieri i Arthurem Rinderknechem. Inni rozstawieni, którzy weszli do trzeciej rundy, to Frances Tiafoe, Alexander Zverev, Yoshihito Nishioka i Grigor Dimitrov.

W grze pojedynczej kobiet Iga Świątek , Coco Gauff i Ons Jabeur wygrały swoje mecze z odpowiednio Claire Liu, Julią Grabher i Oceane Dodin. Swoje miejsca w trzeciej rundzie zajęły również Beatriz Haddad Maia i Ekaterina Alexandrova.

Ten dzień obfitował również w wiele zmartwień, w szczególności Jannik Sinner przegrał 7-6(0), 6-7(7), 6-1, 7-6(4), 7-5 z Danielem Altmaierem. Tacy jak Donna Vekic i Madison Keys również zostali wyeliminowani.

W związku z tym przyjrzyjmy się niektórym punktom do dyskusji z piątego dnia French Open .

# 1. Jannik Sinner odpada w drugiej rundzie French Open

Jannik Sinner w akcji na French Open

Kiedy Daniił Miedwiediew został wyeliminowany w pierwszej rundzie French Open, szanse Jannika Sinnera na awans do debiutanckiego półfinału Wielkiego Szlema wzrosły. Jednak ósmy rozstawiony Włoch poszedł w jego ślady, przegrywając w drugiej rundzie z Danielem Altmaierem.

Sinner wygrał zaciętego seta otwierającego 7-6(0), zanim Niemiec wygrał drugiego 7-6(7). 21-latek zdominował trzeciego seta i wygrał go 6:1, ale Altmaier nie miał nastroju na poddanie się. Wygrał czwartego seta 7:6(4) i doprowadził do piątego seta.

Sinner wykazał się dużym oporem i obronił cztery punkty meczowe, ale Altmaier nie był tego dnia odrzucony, ponieważ wygrał 7:5 i zapewnił sobie miejsce w trzeciej rundzie French Open.

Włoch odpadł najwcześniej w Wielkim Szlemie od porażki w pierwszej rundzie na Mistrzostwach Wimbledonu 2021.

#2. Taylor Fritz ucisza buczący tłum po pokonaniu Arthura Rinderknecha

Dziewiąty rozstawiony Taylor Fritz zapewnił sobie miejsce w trzeciej rundzie French Open, pokonując Francuza Arthura Rinderknecha.

Światowy numer 9 znalazł się w sytuacji przegranej, ale zagrał bardzo dobry tenis i wygrał mecz 2-6, 6-4, 6-3, 6-4 i wyeliminował ostatniego gracza z Francji.

Tłum Rolanda Garrosa, znany ze swojej wrogości, wygwizdał Fritza przez cały mecz. Amerykanin nie powstrzymał się po zwycięstwie, uciszając tłum, gdy buczenie stawało się coraz intensywniejsze. Buczenie trwało nawet wtedy, gdy Marion Bartoli przeprowadzała wywiad z Fritzem po meczu.

#3. Bieg 16-letniej Mirry Andreevy trwa

Mirra Andriejewa poniosła bolesną porażkę 6:7(2), 6:4, 7:5 z Aliną Korneevą w finale gry pojedynczej dziewcząt tegorocznego Australian Open. Od tego czasu próbowała swoich sił w seniorskiej trasie.

16-latka zakwalifikowała się do turnieju głównego Rolanda Garrosa, co oznacza jej pierwszy w historii udział kobiet w grze pojedynczej w Wielkim Szlemie. Andreeva, która zajmuje obecnie 143. miejsce na świecie, pokonała Alison Riske-Amritraj 6:2, 6:1 w pierwszej rundzie i w drugiej rundzie zmierzyła się z Diane Parry.

Rosyjska nastolatka zanotowała kolejny solidny występ, wygrywając 6:1, 6:2 z Parry i zapewniając sobie miejsce w trzeciej rundzie French Open. Tutaj czeka ją trudne zadanie, ponieważ zmierzy się z zeszłoroczną wicemistrzynią i szóstą rozstawioną Coco Gauff.