French Open 2023, Novak Djokovic vs Carlos Alcaraz: Gdzie oglądać, program telewizyjny, szczegóły transmisji na żywo i więcej | Półfinał

Novak Djokovic i Carlos Alcaraz zmierzą się ze sobą w półfinale French Open 2023 w piątek, 9 czerwca. Będzie to drugie spotkanie między nimi, a Hiszpan wygra poprzednie spotkanie w półfinale Madrid Open 2022.

Alcaraz wszedł do French Open jako pierwszy rozstawiony i rozpoczął turniej od zwycięstwa 6: 0, 6: 2, 7: 5 nad Flavio Cobollim. Następnie pokonał Taro Daniela 6-1, 3-6, 6-1, 6-2, a następnie triumfował 6-1, 6-4, 6-2 nad 26. rozstawionym Denisem Shapovalovem i awansował do czwartej rundy.

Tutaj 20-latek pokonał rozstawionego z numerem 17 Lorenzo Musettiego 6:3, 6:2, 6:2 i w ćwierćfinale zmierzył się ze Stefanosem Tsitsipasem, rozstawionym z piątego miejsca. Alcaraz wygrał dwa pierwsze sety 6:2, 6:1, aby uzyskać kontrolę nad meczem.

Tsitsipas wykazał się pewnym oporem w ostatnim secie, ale Hiszpanowi udało się wygrać go w dogrywce i awansować do swojego drugiego półfinału Wielkiego Szlema.

Tymczasem Djokovic zajmuje trzecie miejsce w French Open. W serii dominujących występów pokonał Aleksandara Kovacevica, Fucsovicsa i Alejandro Davidovicha Fokinę, aby awansować do czwartej rundy.

Tutaj Serb pokonał Juana Pablo Varillasa 6:3, 6:2, 6:2 iw ćwierćfinale zmierzył się z 11. rozstawionym Karenem Khachanovem. Chaczanow dobrze rozpoczął mecz i wygrał pierwszego seta 6:4, a Djokovic odbił się, wygrywając kolejne trzy sety 7:6 (0), 6:2, 6:4 i zapewnił sobie miejsce w półfinale French Open.

Oczekuje się, że mecz Djokovica z Alcarazem będzie emocjonujący, biorąc pod uwagę jakość tenisa, jaką obaj gracze pokazali w ciągu ostatnich kilku dni.

Terminarz meczu Novak Djokovic – Carlos Alcaraz

Półfinał pomiędzy Novakiem Djokoviciem a Carlosem Alcarazem odbędzie się 9 czerwca 2023 roku.

Czas meczu : do ustalenia.

Data : 9 czerwca 2023 r.

Szczegóły transmisji Novak Djokovic – Carlos Alcaraz

Widzowie z następujących krajów mogą obejrzeć na żywo półfinał pomiędzy Novakiem Djokoviciem a Carlosem Alcarazem podczas French Open 2023 na odpowiednich kanałach i stronach.

USA : Amerykańscy widzowie mogą oglądać mecz na żywo w NBC Sports , Bally Sports , Peacock TV i Tennis Channel .

Wielka Brytania : brytyjscy fani mogą śledzić akcję w Eurosporcie i Discovery+ .

Kanada : Widzowie w Kanadzie mogą oglądać akcję w TSN i RDS .

Australia : Fani Down Under mogą śledzić wszystkie wydarzenia na żywo w Nine Network .

Indie : Indyjscy fani tenisa mogą oglądać mecz w Sony Ten, Sony Six i SonyLiv .

Hiszpania : Hiszpańscy kibice mogą oglądać mecz nr 1 na świecie na żywo w Eurosporcie .