French Open 2023, Iga Świątek vs Coco Gauff: Gdzie oglądać, program telewizyjny, szczegóły transmisji na żywo i więcej | Ćwierćfinał

Rozstawiona z numerem jeden Iga Świątek zmierzy się z szóstą rozstawioną Coco Gauff w ćwierćfinale French Open w środę, 7 czerwca. Będzie to rewanż za ubiegłoroczny finał Rolanda Garrosa, w którym Polka wygrała 6:1, 6:3 do końca. jej drugi tytuł Wielkiego Szlema.

Świątek i Gauff zmierzą się po raz siódmy, a numer 1 na świecie wygrał każde z sześciu poprzednich spotkań, wszystkie w dwóch setach.

Iga Świątek weszła do French Open 2023 jako obrończyni tytułu i rozpoczęła turniej od zwycięstwa 6:4, 6:0 nad Cristiną Bucsa, po czym pokonała Claire Liu z taką samą przewagą. Polka zmierzyła się następnie w trzeciej rundzie z Wang Xinyu i pokonała ją 6:0, 6:0, by w czwartej rundzie zmierzyć się z Lesią Tsurenko.

Zdominowała mecz, prowadząc 5:1 w pierwszym secie, zanim Ukrainka została zmuszona do przejścia na emeryturę z powodu choroby. Świątek zapewniła sobie tym samym miejsce w ćwierćfinale French Open.

W międzyczasie Gauff wróciła z seta, aby pokonać Rebekę Masarovą 3-6, 6-1, 6-2 w pierwszej rundzie turnieju na korcie ziemnym Major, zanim triumfowała 6-2, 6-3 nad Julią Grabher. W trzeciej rundzie Amerykanka pokonała Mirrę Andreevę 6:7(5), 6:1, 6:1, a następnie pokonała Annę-Karolinę Schmiedlovą 7:5, 6:2 i zapewniła sobie awans do ćwierćfinału.

Świątek wejdzie do meczu jako silna faworytka do zwycięstwa, biorąc pod uwagę jej obecną formę. Gauff będzie musiała pokazać się z jak najlepszej strony, jeśli ma mieć szansę na zwycięstwo.

Terminarz meczu Iga Świątek – Coco Gauff

Ćwierćfinałowe starcie pomiędzy Igą Świątek a Coco Gauff odbędzie się 7 czerwca 2023 roku.

Czas meczu : do ustalenia.

Data: 7 czerwca 2023 r.

Transmisja meczu Iga Świątek – Coco Gauff

Widzowie z następujących krajów mogą oglądać na żywo ćwierćfinał pomiędzy Świątek i Gauff podczas French Open 2023 na odpowiednich kanałach i stronach:

USA: Amerykańscy widzowie mogą oglądać mecz na żywo w NBC Sports , Bally Sports , Peacock TV i Tennis Channel .

Wielka Brytania: brytyjscy fani mogą śledzić akcję w Eurosporcie i Discovery+.

Kanada : Widzowie w Kanadzie mogą oglądać akcję w TSN i RDS.

Australia: Fani Down Under mogą oglądać całą akcję na żywo w Nine Network .

Indie: Indyjscy fani tenisa mogą oglądać mecz w Sony Ten, Sony Six i SonyLiv.

Hiszpania: Hiszpańscy kibice mogą oglądać mecz nr 1 na świecie na żywo w Eurosporcie.

Aby uzyskać więcej informacji na temat transmisji meczów, kliknij tutaj.