Była mistrzyni USTA National 18s, Ashlyn Krueger, zdobywa największy tytuł w swojej karierze

Wschodząca gwiazda Ashlyn Krueger wygrała w niedzielę turniej Challenger w Gaiba we Włoszech, zdobywając największy tytuł w swojej młodej karierze.

Krueger pokonała niemiecką weterankę Tatjanę Marię w finale Veneto Open 3-6, 6-4, 7-5, wygrywając jedyny w roku turniej WTA 125 na kortach trawiastych. Maria, półfinalistka ubiegłorocznego Wimbledonu, dość łatwo wygrała pierwszego seta, dwukrotnie pokonując Kruegera. Amerykanka poprawiła swoją grę i wygrała drugiego seta. Po przegranej 5: 2 w trzeciej, walczyła o zwycięstwo.

Tytuł pomógł Krueger, mistrzyni USTA National 18s z 2021 roku, wspiąć się ze 143. miejsca na 108. miejsce, co jest jej najwyższym w historii rankingiem.

19-latka była w siódmym niebie i podzieliła się swoimi przemyśleniami na temat imponującego występu podczas swoich uwag po meczu. Podziękowała publiczności za wsparcie i ujawniła, jak poradziła sobie z Tatjaną Marią , która najlepiej gra w tenisa na trawie.

„Nigdy wcześniej nie grałem w takiej atmosferze; Publiczność bardzo mnie wspierała podczas finału i jestem za to wdzięczny” – powiedział Krueger. „Wiedziałem, że mam do czynienia z bardzo trudną przeciwniczką, która gra swój najlepszy tenis na trawie, ale zaakceptowałem fakt, że muszę grać poza swoją strefą komfortu. Zrobiłem i zadziałało. Jestem dumny z tego, jak udało mi się obrócić mecz na swoją stronę”.

Krueger rozpoczęła swoją kampanię w Gaiba przeciwko Dalili Jakupovic, wyprzedzając ją 6-3, 6-2. Jej następny mecz był znacznie bliższy, ponieważ Katie Swan doprowadziła Amerykankę do trzeciego seta przed wycofaniem się z wynikiem 6-3, 4-6, 5-5. Następnie Krueger pokonała rozstawioną z numerem 7 Lucrezię Stefanini, 6-1, 6-2, i stworzyła półfinał all-American przeciwko Robinowi Montgomery’emu, którego pokonała 6-7(4), 6-4, 6-2.

Ashlyn Krueger awansowała do ćwierćfinału pierwszego turnieju WTA podczas Libema Open

Ashlyn Krueger na US Open

Przed swoim kamieniem milowym w Gaibie Ashlyn Krueger zwróciła na siebie uwagę tenisowego świata podczas Libema Open 2023, gdzie dotarła do swojego pierwszego ćwierćfinału WTA.

Krueger odnotował zwycięstwa w setach prostych nad Rebeccą Peterson (pierwsza runda) i rozstawioną z numerem 2 oraz byłą numerem 1 na świecie Victorią Azarenką (druga runda), aby wejść do ćwierćfinału. Wiktoria Hruncakova przerwała bieg marzeń Amerykanki, pokonując ją 6:4, 6:4.

Ćwierćfinał w Libemie i tytuł w Gaibie z pewnością pomogą Krueger w przygotowaniach do debiutu na Wimbledonie .

Ashlyn Krueger zadebiutowała w trasie WTA podczas Silicon Valley Classic 2021 i w Wielkim Szlemie podczas US Open 2021 dzięki dzikiej karcie.